DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Kazakistan İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'nın En İyi Üniversitelerinde Sınavsız Eğitim  Fırsatı

Yurt dışı üniversitelerine ilgi duyanlar için artık sınav engelinin de olmadığı söylenebilir. Sınav stresine girmek sizin için bir sorunsa veya yüksek puanlar gerektiren bir üniversitenin sınavlarına hazırlanabilecek zaman ve gücü kendinize yaratmakta zorlanıyorsanız problem yok. Çünkü Avrupa’da sınavsız eğitim uygulamaları gün geçtikçe yaygınlık kazanıyor. Ülkemizden ve dünyanın farklı yerlerinden birçok öğrenci, yalnızca lise diploması ile eğitim alabileceği yurt dışı okullarına yöneliyor.

Sınavsız üniversiteler denince akla, bu düzenlemeyi en sistemli bir biçimde uygulayan bir ülke olarak Rusya geliyor. Burasının dışında Orta Avrupa, Baltık ve Balkan ülkelerinde sınavsız üniversitelerin yaygın olduğunu biliyoruz. Azerbaycan ve Makedonya gibi ülkeler, yaşam tarzı açısından Türk öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen ülkeler oluyor. 

Bu üniversitelerde verilen eğitim, sınavsız olmasından ötürü, bazı belirli bölümlere sınırlandırılmış değil elbette. Mühendislik, hukuk, siyaset bilimleri vb. gibi normal şartlarda yüksek puanlar gerektiren bölümlerin eğitimini sınavsız almak mümkün. Bu tarz bir eğitim alabileceğiniz Avrupa üniversitelerinden bahsedelim…

Polonya: Lodz Üniversitesi

1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. 

Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız yüksek eğitim hakkında bilgi almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçin. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız