DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa’nın En İyi Üniversitelerinde Sosyoloji Eğitimi Alın

Dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran Avrupa, yurtdışında okul okumak isteyen pek çok öğrencinin ilk durağıdır. Kültürel aktiviteleri, çok yönlü sosyal etkinlikleri, eğitim dalında yaptığı reformlar ile Avrupa kıtası, yurtdışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biridir. Pek çok branşı bünyesinde barındırdığı kadar Sosyoloji eğitimi ile de ön plana çıkan Avrupa ülkeleri, yurtdışında Sosyoloji okumak isteyen herkesin tercih etmesi gereken yerlerdir. Avrupa'nın en iyi üniversitelerinde Sosyoloji eğitimi almak ise oldukça mümkündür.

Sosyoloji ya da diğer adı ile Toplum Bilimi, toplum ve insan ilişkilerini inceleyen, etkileşimlerini araştıran bilim dalı olarak karşımıza çıkar. Rönesans sonrası pek çok reforma imza atan Avrupa ülkeleri, toplum adına yaptığı yenilikler kadar eğitim bilimine yaptığı katkılar ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Avrupa'da alacağınız bir Sosyoloji eğitimi, sizi en doğru şekilde eğitecek ve en kalifiye eğitimi verecektir.

Avrupa'nın En İyi Sosyoloji Eğitimi Veren Kurumları Hangisidir?

Avrupa'da bulunan üniversiteler çok çeşitlilik göstermektedir. Bunlardan bazıları Tıp alanında daha uzman kişiler yetiştirirken, bazıları ise Güzel Sanatlar dalında kalifiye eğitimler vermektedir. Sosyoloji alanında adından sıkça söz ettiren üniversitelerin eğitimi ise, her açıdan kusursuzdur. İşte o üniversitelerin bazılarını sizin için derledik.

Zenica Üniversitesi - Bosna-Hersek

Eğitim dilinin Boşnakça olduğu Zenica Üniversitesi, Sosyoloji alanında kalifiye bir eğitim alacağınız nadide bir okuldur. Üniversite, Türkiye'den Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği içindedir. Hatta 2005 yılında okul bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümü bile açılmıştır. Yıllık okul ücretleri ise 1500 Euro gibi bir miktardan başlamaktadır.

Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi - Bulgaristan

2001 yılında kurulmuş olan üniversite, 2004 yılında  İngiltere'den geçerlilik almıştır. Bu sayede eğitimini uluslararası bir düzleme taşıyan Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi, geleceğin parlak sosyolog adaylarına iyi bir eğitim sunmaktadır. 12.000 kişilik bir öğrenci kapasitesi bulunan okul, Bulgaristan'ın en önemli kurumlarından biridir.

Barselona Üniversitesi - İspanya

Avrupa'nın en kendine has ülkelerinden biri olan İspanya'da bulunan Barselona Üniversitesi'nin eğitimi, dünyanın en iyi Sosyoloji eğitimlerinden biridir. Pek çok bilimsel araştırmaya ön ayak olan okul, kozmopolit yapısı ile de dikkat çekmektedir. Okulun ayrıca 67 adet patentli araştırması bulunmaktadır. Bilime ve ilime büyük önem veren Barselona Üniversitesi yurtdışında Sosyoloji eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercihleri arasında yer almalıdır diyebiliriz.

Avrupa'nın en iyi okullarından birinde Sosyoloji lisansı ya da yüksek lisansı yapmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız