DRAFT BLOG

Avrupa'nın En Kaliteli Üniversiteleri Hangileridir?

Yüksek standartlı Avrupa üniversitelerinde saygın bir yurt dışı eğitimi almak, pek çok açıdan avantajlı bir seçenektir. Öncelikle öğrenciler yurt dışı eğitimi ile birlikte yabancı dilini ve sosyal becerilerini geliştirme imkanı bulurlar. Sınavsız eğitim seçeneği ile hayallerindeki bölümü sınav stresi olmadan okuma şansı bulan öğrencilerimiz için yurt dışı üniversiteleri, aynı zamanda uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomaya da sahip olma imkanı sunar. Peki bir çok avantajı bünyesinde barındıran Avrupa'nın en kaliteli üniversiteleri hangileridir? Bu okulları uygun fiyatlarla okumak mümkün mü?

Uygun Fiyatlı Ukrayna Üniversiteleri
Uygun harç ücretleri dendiği zaman akla ilk gelen ülke Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur ve ülkenin önde gelen saygın okulları arasında yer almaktadır. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır ve ülkenin bir diğer saygın kurumudur. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır. Yabancı öğrenci kabulü tüm yıl boyunca devam etmektedir.

Öğrenci Dostu Bir Ülke Makedonya Ve Üniversiteleri
Makedonya, öğrenci dostu ülkelerin başında gelir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız