DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'nın En Köklü Üniversiteleri:  Eötvös Lorand Üniversitesi

Yurtdışında köklü ve saygın bir okulda üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Avrupa'nın en köklü üniversiteleri arasında yer alan  Eötvös Lorand Üniversitesi hakkında bilgi almanızı ve Macaristan ile ilgili fikir edinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Macaristan, kendi kültürünü sağlam bir şekilde muhafaza etmek ile beraber, Avrupa'nın gerektirdiği kültürel standartlara entegre olmayı da başarmış nadir ülkelerden birisidir. Ülkenin başkenti, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi konumundaki Budapeşte'dir ve halkının Türk halkıyla tarihsel açıdan yakın olduğu ve eğitim açısından kendisini son derece geliştirmiş bir ülkedir. Maddi açıdan da Batı Avrupa ülkelerinden daha uygun olanaklar sağlayan Macaristan, ekonomi ve işletme alanlarında son derece iddialı, kaliteli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan, yurtdışında, eğitim görmeyi isteyen ve planlayan öğrenciler için, Macaristan adeta bir cazibe merkezidir.

Başkent Budapeşte, Tuna Nehri'nin ortasından geçtiği, Orta Avrupa'nın Venedik'i olarak tarif edilebilecek, 1.7 milyon nüfuslu, dünyanın en romantik şehri olarak tarif edilen, iki farklı şehir olan Budin ve Peşte'nin 1873 yılındaki birleşmesi ile kurulmuş bir kenttir. Büyük Market'i ile, Kahramanlar Meydanı'yla ve Tuna Nehri'nin ayırdığı iki kıyıyı birbirine bağlayan köprülerinde yanan göz alıcı gece ışıklarıyla Budapeşte, insanı içine çeken, zarif ve son derece hareketli bir yaşantı sunmaktadır. 

Bu büyüleyici kent, aynı zamanda, Avrupa'nın en köklü üniversitelerinden birisi olan Eötvös Lorand Üniversitesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Eötvös Lorand Üniversitesi, ayrıca Avrupa'nın en iyi 250 yükseköğretim kurumundan birisidir. Eğitim hayatına giriş yaptığı 1635 yılından beridir aralıksız öğrenci yetiştiren kurum, bu durumdan dolayı, "köklü" sıfatını sonuna kadar hak etmektedir. 8 fakülte dahilinde 38 lisans ve 96 yüksek lisans programına sahip olan Eötvös Lorand Üniversitesi, 13.162 adet derse de ev sahipliği yapmaktadır. Bu bağlamda, Eötvös Lorand Üniversitesi, Macaristan'ın eğitim portföyü en kapsamlı yükseköğretim merkezidir. Ayrıca istatistiksel olarak Macaristan'da eğitim gören her 5 kişiden 1'i, Eötvös Lorand Üniversitesi'ni tercih etmektedir. Tüm bu kalifiye sıfatlarıyla Eötvös Lorand Üniversitesi, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için adeta kalitenin ve çağdaş eğitimin beşiği konumundadır demek yanlış olmayacaktır.

Üniversitede verilen diplomalar uluslararası tanınırlığa sahiptir. Böylelikle öğrenciler, yurtdışında yapılacak bir yüksek lisans veya doktora programının tohumlarını, Eötvös Lorand Üniversitesi'nde alacakları kaliteli ve vizyonu geniş bir eğitim ile ekebilirler. Öğretim üyeleri arasında Nobel ödülüne aday gösterilen akademisyenlerin bulunduğu, yıllık kayıt yaptıran öğrenci sayısının 28.000'i geçtiği ve çok ulusluluğun kendisini belli ettiği bu üniversitede alınacak bir eğitim, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciyi teorik ve pratik üstünlükle donatacaktır ve bu sayede, kişinin yükseköğretim verimliliği garanti altında olacaktır. Tüm bu faktörler, üniversitenin sunduğu eğitimin kalitesinin ve akademik üstünlüğünün birer kanıtı olup, Eötvös Lorand Üniversitesi'nin neden tercih edilmesi gerektiğinin sebeplendirmesine temel oluşturmaktadırlar.

Avrupa'nın en köklü üniversitelerinden biri olan Eötvös Lorand Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak ve bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmiri Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız