DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En Köklü Üniversitelerinde Gastronomi ve Diyetetik  Okumak İster Misiniz?

Sağlık mevhumu günümüzde artık oldukça önemli bir durum haline gelmiştir. Özellikle uygunsuz tarım koşulları nedeni ile sağlık ve beslenme alanında kötü koşullar bulunabilmektedir. Beslenme ve diyetetik, özellikle sağlıksız koşullar ile gündeme gelen beslenme alışkanlıkları için çözüm sunan ve insan sağlığı açısından önemli bir rol oynayan değerli bir alandır. Ayrıca diyetetik ya da bir diğer anlamı ile besi bilimi; yiyeceklerin besin değerlerini, kötü beslenmenin yol açtığı hastalıkları inceleyen ve yiyecek düzenini hastanın gereksinimine ve uygun koşullarına göre ayarlayan sağlık bilgisi dalıdır.

Ülkemizde bu alandaki eğitim, ne yazık ki yetersiz kalabilmektedir. Özellikle Avrupa'nın en köklü üniversiteleri Gastronomi ve Diyetetik alanlarında kaliteli eğitimler vermesi ile bilinmektedir. Bu bağlamda bu eğitim dalına yönelecek olan kişilerin, Avrupa'da eğitim alması son derece uygundur diyebiliriz. Peki bu okullar hangileridir?

Bitola Manastır Üniversitesi Gastronomi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Pek çok lisans programına ev sahipliği yapan Bitola Manastır Üniversitesi özellikle Gastronomi, Beslenme ve Diyetetik bölümü ile bilinmektedir. 4 yıl süren bu eğitim, Makedonca dilinde verilmektedir. Eğitim ücretleri ise yıllık 1000 Euro gibi fazlasıyla uygun bir maliyet ile başlamaktadır. Kurum Makedonya'nın en iyi okullarından biridir. Makedonya’nın ikinci büyük devlet üniversitesi olan St.Kliment Ohridski Üniversitesi yani Manastır Üniversitesi UKLO kısaltması ile bilinir. Okul 51'den fazla lisans çalışma programları ve 41 lisansüstü eğitim programı ile yüksek eğitim birimine hizmet vermektedir.

Barselona Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük ve en saygın yüksek öğretim kurumudur. Okul aynı zamanda İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için bir merkez niteliğindedir. Bunun yanında Barselona Üniversitesi, en az adını veren Barselona şehri kadar kozmopolit, canlı ve modern bir üniversitedir. Kurumda araştırma ve teknoloji transfer faaliyetlerine toplam 100.228.728 € kaynak ayrılmıştır.

Goce Delcev Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya'da bulunan İştip şehrinde 27 Mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuştur. Kurum 1.000'e yakın akademisyen ve öğretim görevlisi ile İştip’in  yanı sıra Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüsleri ile 15  fakültede 9.000 üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Goce Delcev Üniversitesi  2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş bir okuldur.

Avrupa'da kaliteli bir Gastronomi ve Diyetetik eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız