DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa’nın En Köklü Üniversitelerinden: Peç Üniversitesi

Macaristan’daki Peç kenti, Hırvatistan sınırına yakın bir kenttir. Macaristan’ın en büyük beşinci şehri olan bu kent aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Konaklama ve yaşam maliyetleri açısından öğrenciye hitap eden şehir, aynı zamanda tarihi bir kenttir. 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan kent, bir çok farklı kültüre ve millete ev sahipliği yapmış bir kenttir. Ve bu medeniyetlerin izlerini taşımaya da devam etmektedir. Şehir, Avrupa'nın en köklü üniversitelerinden biri olan Peç Üniversitesine'de ev sahipliği yapar.

Burası, çok uzun yıllar Osmanlı himayesinde bulunmuş bir şehirdir. Bu sebepten dolayı da kültürü Türkiye kültürüne çok da uzak sayılmaz. Aynı zamanda hatırı sayılır bir Türk nüfusa sahip olan bu kentte eğitim almaya gittiğinizde emin olun ki kendinizi evinizden çok uzakta hissetmeyeceksiniz. Bununla birlikte de bir Avrupa ülkesinde eğitim görmenin tadını alacak ve farkını keşfedeceksiniz.

Peç Üniversitesi Hakkında Detaylı Bilgiler

1367 yılından bu yana eğitim veren okul,gerçekten de Avrupa’nın en eski ve en kaliteli üniversitelerinden birisidir. Eşsiz bir akademik disipline sahip olan kurum, yetiştirdiği öğrencilerle adından sık sık söz ettirmektedir. Geniş bir bölüm skalasını havuzunda bulunduran Peç Üniversitesi'nde eğitim, İngilizce dilinde verilmektedir. Okuldaki bölümlerin eğitim süreleri ise kendi müfredatlarına göre değişiklik göstermektedir. Eğer ki İngilizce dilinde eğitim alacak bir bilgi birikiminiz yoksa üniversitenin hazırlık programından da pekala faydalanabilirsiniz.

Peç Üniversitesi’nde her yıl yaklaşık 20.000 kadar öğrenci eğitim görmektedir ve kurum dünyadaki en iyi 1000 üniversite sıralamasında kolaylıkla bir yer kapmıştır. Okul aynı zamanda on adet fakültede çok geniş kapsamlı bir eğitim programı sunan bir üniversitedir.

Peç Üniversitesi’ne Dair Akademik Detaylar

Okulda eğitim gören öğrenciler eğitimlerine lisans (BA/Bsc), yüksek lisans (MA/Msc) ve doktora (DLA) düzeyinde devam etme fırsatına sahiptirler. Üniversite bir rektör ve her biri akademik konulara dair sorumluluk alan üç farklı rektör yardımcısının bulunduğu geleneksel Avrupa akademik yapısına uyan bir üniversitedir. Kurumun fakülteleri ise dekanlar tarafından yönetilmektedir ve bu fakülteler daha geniş akademik alanları temsil etmektedirler. Fakülteler kendi aralarında öğrencilerin günlük iletişimde bulunabileceği ve akademik programlardan sorumlu enstitü ve bölümlere ayrılmışlardır. Üniversite, Orta Avrupa’nın en gelişmiş akademik geleneğine sahip olan eğitim kurumlarından birisi olduğu için hem Macaristan’dan hem de dünyanın diğer ülkelerinden gelen öğrencilere kapılarını açmıştır.

Avrupa'nın en köklü okullarından birinde saygın bir yurtdışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi vakit kaybetmeden ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız