DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Avrupa'nın En Popüler Mühendislik Okulları

Mühendislik, problemleri çözmek için bilim ve matematiğin uygulanmasıdır. Mühendisler işlerin nasıl yürüdüğünü çözme görevi üstlenir ve bilimsel keşifler için pratik çözümler bulur. Bilim adamları ve mucitler genellikle insanlık yararına olan yeniliklerin övgüsünü alırlar, ancak bu yenilikleri dünyaya sunmada etkili olan mühendislerdir. Ülkemizde birçok kaliteli üniversitede mühendislik eğitimi verilmektedir ancak burada eğitim alabilmek için öğrencilerin üniversite sınavından yüksek not alması gerekmektedir. Oysa Avrupa'daki birçok kurumda böyle bir uygulama yoktur. Yani öğrenciler sadece lise diploması ile mühendislik eğitimi alabilirler. Peki Avrupa'nın en popüler mühendislik okulları hangileridir?

Berlin Teknik Üniversitesi
Berlin Teknik Üniversitesi; Avrupa'nın en prestijli teknik üniversitelerinden biridir ve verdiği kaliteli mühendislik eğitimi ile ün salmıştır. Berlin Teknik Üniversitesi Almanya’nın Berlin kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1879'da kurulan üniversite Avrupa'nın en prestijli eğitim kurumları arasındadır. Üniversite mühendislik alanları; Makine Mühendisliği, Ekonomi, Yönetim ve özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yüksek sıralamalarda yer almasıyla bilinmektedir. Üniversite mezunları ve profesör listesinde ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödüllü bilim insanı ve on Nobel Ödülü sahibi yer almaktadır.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi
Yurt dışında sınavsız mühendislik eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen kurumlardan biri Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi'dir. Rusya üniversiteleri arasındaki yarışmalarda sayısız ödülü müzesine götürmeyi başaran ADTÜ aynı zamanda ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir eğitim kurumudur. Çok seviyeli bir eğitim öğretim sistemini içerisinde bulunduran kurum aynı anda 2 fakülte eğitimi fırsatını öğrencilerine sunarak çift diploma kazanmaya kapı aralar.

Torino Politeknik Üniversitesi
İtalya'nın önde gelen kurumlarından biri olan Torino Politeknik Üniversitesi aynı zamanda Avrupa'da prestijli bir mühendislik eğitimi alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Alessandria, Biella, Mondovi, Verrés adında dört adet kampüs Torino (Turin) şehrine yayılmıştır. Corso Duca degli Abruzzi’deki büyük kompleks 1958’de açılmıştır; sınıfların, laboratuvarların, araştırma ve eğitim merkezlerinin bulunduğu bu kampüs şehrin içinde yer almaktadır. 2009 yılında 150. akademik yılını kutlayan Politecnico di Torino’nun her kampüsünde geçmiş ve gelecek, eski ve modern bir arada ve entegre bir şekilde yer alır. 

Yurt dışında mühendislik eğitimi almak ve yurt dışı eğitimleri hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevabını en doğru şekilde alabilmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize dilerseniz online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız