DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'nın En Prestijli İşletme Okulları:  MIP Milano Politeknik Üniversitesi

İtalya'da özellikle İşletme alanında master yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği okullardan biri olan MIP Milano Politeknik Üniversitesi; Milano Teknik Üniversitesi ve 15 özel kurumun bir araya gelerek yaptığı bir konsorsiyumdur. Avrupa’nın en prestijli  İşletme okullarından biri olan kurum, 30 yılı aşkın bir süredir sunduğu master programları ile öğrencilerine kalifiye bir eğitim olanağı sunmaktadır. Üniversite 2014 yılından itibaren, UniCON (Uluslararası Yönetici Eğitim Konsorsiyumu), PRME (Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkeleri) ve Cladea (Latin Amerika Yönetim Okulları Konseyi) üyesidir. Ayrıca MIP; EFMD'nin (Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı) kurumsal üyesidir. Ayrıca MIP, ASFOR (İtalyan Kurumsal Yönetim Eğitim Derneği) üyesi olup MBA ve Executive MBA programları aynı dernek tarafından akredite edilmiştir.

İtalya'nın Gözde Kurumlarından Biri: MIP Milano Politeknik 
MIP’nin orta ve üst düzey yöneticiler için dizayn edilen MBA ve Executive MBA programları farklı katılımcıların ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sunulan programlar, katılımcıların ekip çalışması ve kültürlerarası işbirliği, vaka çalışması metodolojisi ve zorlu projeler yoluyla yeni fikirleri, çerçeveleri ve araçları derhal uygulamaya koymalarına olanak tanımaktadır. MIP’de talepkâr, yoğun ama son derece kazançlı bir eğitim süreci boyunca edindiğiniz tecrübelerle bir lidere dönüşerek karmaşık iş meselelerine daha kapsamlı bir perspektiften yaklaşabileceğiniz geniş bir vizyon kazanabilirsiniz. Öğrencilerin ve fakültelerin çeşitliliği, uluslararası görev alma fırsatları ile birleşerek katılımcıların dünyanın her yerinde başarıyla çalışabilmeleri için gereken küresel iş becerileri ve anlayışı kazanmalarını sağlar.
 
MIP Kurumsal Eğitim Bölümü, şirketlerle yakın işbirliği içinde çalışarak şirketlerin organizasyonel değişikliklerini desteklemek ve stratejik hedeflerine ulaşmak için odaklanmış bir eğitim sunmaktadır. Eğitim dilinin daha çok İngilizce olduğu kurum, İtalya'daki Dünya İş Forumu ile işbirliği içerisinde olan Milano'daki tek İşletme okuludur. Dünya İş Forumu, iş dünyası için son derece önemli konular hakkında yüz yüze konuşan yedi seçkin lider ve düşünürden oluşan bir sempozyumdur. Önceki yıllarda, 300 MIP MBA ve Executive MBA öğrencisi, Dünya İş Forumu sempozyumuza kişisel olarak katılma ve konuşmacılar ile Soru-Cevap oturumlarına katılma şansı bulmuştur. 
    
Kurum hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız