DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın Göbeğinde Sınavsız ve Masrafsız Eğitim:  Goce Delcev Üniversitesi

Makedonya, özellikle uygun yaşam ve harç giderleri ile, sınavsız ve kaliteli eğitim sunan üniversiteleriyle Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla üniversite okumak için tercih ettiği bir ülke. Ayrıca neredeyse her bölgesinde Türkiye ile arasında kültürel, yaşamsal izler bulabileceğiniz bir ülke burası. Ki bazı kentlerinde Türkler yoğunlukla yaşıyor, dolayısıyla yurt dışında da olsa kendini evinde hissetmek isteyenler için birebir. 

Bu ülkede kaliteli üniversite eğitimi alınabilecek, sınavsız öğrenci kabul eden pek çok üniversite var; Uluslararası Balkan Üniversitesi, Üsküp Kiril-i Metodi Üniversitesi, Bitola Manastır Üniversitesi bu okullardan bazıları. 

Bugünkü yazımızda size bu ülkenin en kaliteli üniversitelerinden biri olan Goce Delcev Üniversitesi’nden bahsedeceğiz…

Goce Delcev Üniversitesi

Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya'da, İştip şehrinde, 27 Mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuş 4. devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüsü İştip şehrinde bulunmaktadır. Başkent Üsküp'e 90 km mesafededir.
Goce Delcev Üniversitesi (İştip Üniversitesi) 1.000 yakın akademisyen ve öğretim görevlisi ile İştip’in yanı sıra Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüsleri ile 15 yakın fakültede 9.000 üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.
Makedonya’da eğitim veren saygın devlet üniversitelerinden biridir. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş ve uluslararası katalogda hak ettiği yeri almıştır.

Ülkemizdeki Üniversiteler İle İşbirliği

Goce Delcev Üniversitesi (İştip Üniversitesi), ülkemizde birçok saygın üniversite ile karşılıklı olarak çalışmalar yapmaktadır: Bozok Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve Nevşehir Üniversitesi. Goce Delcev,  İştip-Üniversitesi Türkiye'nin yanı sıra Rusya, İtalya, Fransa gibi birçok ülke ile anlaşması olan saygın, prestij sahibi bir devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversitesi bünyesinde tıp dâhil bütün bölümler mevcuttur. Makedonya’da eğitim dönemi ülkemizde olduğu gibi iki dönemdir. Ayrıca Goce Delcev Devlet Üniversitesi bünyesinde Arkeoloji Enstitüsü, Tarih Enstitüsü, Gıda ve Gastronomi Enstitüsü ve Bilişim Enstitüsü yanı sıra birçok spor merkezi ve kültür merkezi de bulunmaktadır.
Goce Delcev Üniversitesi’nin eğitim dili Makedonca olup, 1 yıl hazırlık eğitimi alınması ön koşulu bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışı üniversiteleri gibi konular hakkındaki sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız