DRAFT BLOG

Avrupa'nın Gözbebeği  Makedonya'da Sınavsız Eğitim

Ülkemizde liseden mezun olan her öğrenci, istediği bölümü okuyabilmek için üniversite sınavına girmek zorundadır. Her ne kadar öğrenciler bu sınava yeterli düzeyde çalışmış olsa da, sınav esnasında yaşadıkları stres ve kaygı yüzünden düşük puan alabilmekteler. Hayallerindeki bölümü okumak isteyen öğrenciler elbette bir sene daha hazırlanabilirler ancak çoğu öğrencimiz bunu vakit kaybı olarak görmekte ve seçimini yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmaktadır. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında ise Makedonya bulunmaktadır. 

Uygun Fiyatlarla Sınavsız Eğitimin Adresi: Makedonya
Yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Makedonya, uygun eğitim ve yaşam şartları ile de göz doldurmaktadır. Yaşam standartları açısından Türkiye’den daha uygun fiyatlarla kaliteli üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında Makedonya gelir. Vatandaşlarının Avrupa Birliği’ne vize muafiyetine sahip olduğu, Balkanların samimi ve şirin ülkesi Makedonya, pek çok açıdan Türkiye’den bir kesit gibidir. Türkçe, Makedonya’da en çok konuşulan dillerden biridir ve Makedonya ile yoğun kültürel bağlarımız bulunmaktadır.

Makedonya üniversitelerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Uluslararası standartlarda eğitim alabileceğiniz okullara kabul için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu da sınav engeline takılmadan size en uygun bölümü okuyabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya üniversiteleri Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Arnavutça dillerinde eğitim seçeneği sunmaktadır. Eğitim ve konaklama maliyetlerinin oldukça uygun olması Makedonya’yı kaliteli eğitimi uygun bir maliyetle almak açısından cazip kılar. 

Sınavsız Makedonya Üniversiteleri
Makedonya'da sınavsız eğitim alabileceğiniz okulların başında Uluslararası Balkan Üniversitesi gelmektedir. Makedonya'nın gözbebeği konumundaki Uluslararası Balkan Üniversitesi, gerek uygun fiyatlı harç ücretleri ve gerekse sınavsız eğitim seçenekleri ile yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Üniversite bir çok programda eğitim sunmaktadır. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir.

Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi Makedonya'da sınavsız ve kaliteli eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur. Makedonya Cumhuriyeti'nde kurulmuş ilk devlet üniversitesi Kiril-i Metodi Üniversitesi'dir. Üsküp Üniversitesi  olarak da bilinen okul, Makedonya'nın en iyi kurumları arasında yer almaktadır. Kiril-i Metodi Üniversitesi, Makedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. 

Makedonya'da sınavsız eğitim alabileceğiniz daha pek çok saygın kurum bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız