DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'nın Gözbebeği Çekya'da Üniversite Eğitimi

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Prag'a ev sahipliği yapan Çekya, Avrupa'nın en kendine has ülkelerinden biridir. Mimari yapıları, estetik sokakları, kendine has kültürü ve doğası ile Çekya, üniversite eğitimine verdiği önem ile bilinmektedir. Ülkede birçok kaliteli kurum yer alırken bu kurumlarda yer alan akademik kadro da göz doldurmaktadır. Çekya'da üniversite eğitimi almak başlı başına keyifli bir maceradır. Peki ülkede kaliteli bir eğitim alabileceğiniz saygın üniversiteler hangileridir?

Dünyanın En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesi Arasında Yer Alan Çek Teknik Üniversitesi
Masallar diyarı Prag'da yer alan Çek Teknik Üniversitesi, 300 yıldan uzun bir geleneğe sahip, uluslararası alanda kabul görmüş bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. Köklü bir geçmişe sahip olmasından dolayı eğitim anlayışı son derece saygındır. Çek Teknik Üniversitesi kadim gelenekler ile modern eğitim anlayışını bir araya getirmeyi başarmış olup, dünya üniversiteler sıralamasında da üst sıralarda yer almaktadır. CTU'da okumak, Çek kültürünü deneyimlemek için büyük bir şanstır ancak her şeyden önce 8 Teknik Fakülte ve İşletme okulunda uluslararası alanda kabul gören lisans, yüksek lisans veya doktora çalışmaları fırsatı sunulur.

Dünyanın En Kaliteli İlk 500 Üniversitesi Arasında Yer Alan Charles Üniversitesi
1348'de kurulan Charles Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Sadece Çekya'nın değil Avrupa'nın ve hatta dünyanın en önemli kurumlarından biri olup; modern, dinamik, kozmopolit ve prestijli bir yükseköğretim kurumu olarak bilinir. Üniversite personelinin ve öğrencilerin yaratıcılığı, çok çeşitli araştırma ve uygulamalı projelerin yanı sıra değerli sanat eserleri ve zengin yayınlara da yansımaktadır. Üniversite’de 7.900'den fazla personel çalışmakta olup yaklaşık 4.500 tanesi akademisyen ve araştırma görevlisidir. 2016-2017 için Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında ilk beş yüz üniversite arasında 305'inci sırada yer alan Charles Üniversitesi, ilk beş yüz listesinde yer alan tek Çek üniversitesi olmuştur.

Çekya'da harika bir üniversite hayatı yaşamak ve kaliteli bir eğitim almak için Draft Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofisleri ile iletişime geçebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız