DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Avrupa'nın Gözde Üniversitelerinde Sınavsız Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak isteyen fakat zorlu sınav süreçlerinin streslerini geçirmek istemeyen, sınav için gerekli olan zaman ve gücü kendine yaratamayan öğrenci adayları için Avrupa’da sınavsız eğitim olanakları artmaya devam ediyor. Lise diploması ile eğitim başvurularını kabul eden, yurt dışında mühendislik, tıp, hukuk gibi normal şartlarda yüksek puanlar gerektiren bölümleri sınavsız olarak veren yurt dışı üniversiteleri mevcuttur.

Başını Rusya’nın çektiği, sınavsız yüksek eğitim politikaları yürüten ülkeler genel olarak Orta Avrupa’da, Baltık bölgesinde ve Balkan bölgesinde yer alıyor. Bu bölgelerdeki yurt dışı okulları, sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi de verdiği ve bölüm sektörel anlamda son derece önemli olduğu için pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. 

Şimdi gelin birlikte sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi verilen üniversitelerden bazılarını birlikte kısaca inceleyelim... 

Rusya: Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’da bulunan en iyi teknoloji üniversitelerindendir. 1918 yılından beridir kaliteli bir eğitim veren kurum 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle birlikte 8 fakülteyi ve 5 enstitüyü, 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personelini de bünyesinde barındırmaktadır.

Kurum, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda farklı öğretim yöntemlerinden, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır. Kurumun kütüphanesi öğrencilere internet aracılığı ile dünya üzerinde bulunan tüm bilgi kaynaklarına erişim sağlar.

Macaristan: Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

Avrupa'da üniversite düzeyinde mühendis yetiştiren ilk kurum sayılan Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi; Macaristan'daki en önemli teknoloji üniversitesidir. Kurum, dünyanın en eski Teknoloji Enstitüsü olarak kabul edilir. 1782 yılında kurulan okul, bünyesinde bulunan sekiz fakülte 110'dan fazla programa ev sahipliği yapmaktadır.

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, Macaristan'ın mühendislik derecelerinin yaklaşık% 70'ine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca üniversitenin 34 profesörü ve araştırmacısı Macaristan Bilimler Akademisi üyesidir. Üniversitede eğitim beş dilde verilmektedir: Macarca, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça. 

Polonya: Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. 

Polonya’nın yalnızca en eski değil, aynı zamanda en iyi teknik üniversitesidir; Polonya üniversiteleri sıralamasında kendi kategorisine dokuz yıl üst üste birinci olmuştur. Ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında da yer almaktadır. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi alabileceğiniz üniversiteler ve konuya dair merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız