DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'nın Kalbinde Sınavsız Üniversite Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak istiyorsunuz ama sınav stresine girmek, sınav süreçlerinin yoğunluğunu, kafa karışıklığını yaşamak istemiyor musunuz? Güzel, çünkü gerçekten de yurt dışında bulunan üniversitelerden bazıları için sınavlara girmeniz gerekmiyor. Eğitim kalitesinden ve size gösterilecek ilgiden bir tutam bile kaybetmeden, Avrupa’nın sınavsız üniversitelerinde eğitim alma imkanınız bulunmaktadır. 

Avrupa’da Sınavsız Üniversiteler

Bu üniversiteler genel olarak Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde bulunmaktadır, ülkelerin çoğunda bir eğitim politikası olarak sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler vardır. Buna göre herhangi bir kişi yalnız lise diploması ve not dökümüyle, dil yeterliliğini de belgeledikten sonra herhangi bir sınavsız üniversitede istediği eğitimi alabilir. Hem de normal şartlarda sınavlarda yüksek puanlar alınmasını gerektiren mühendislik, hukuk gibi bölümler de dahil.

Sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin yer aldığı ülkelerden en çok tercih edilenlerden biri Polonya’dır. Güzel planlanmış şehirleri, uygun yaşam giderleri ve zengin sosyal yaşantısıyla dünya çapında her yıl öğrenci alan bir ülkedir. Onun dışında uygun fiyatlı ve kaliteli üniversiteleriyle Makedonya’yı sayabiliriz. Ülkemizden gidecekler için özellikle, Türk kültürünün yoğun ve güncel olarak yaşandığı bir ülke olan Makedonya’da adaptasyon sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Şimdi kısaca bu ülkelerdeki üniversitelerden bazılarını tanıyalım.

Polonya: Lodz Üniversitesi

Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. 

Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. 

Polonya: Krakow Ekonomi Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi (CUE), Polonya'nın en büyük ekonomi okulu olmanın yanı sıra Polonya'nın en büyük akademik merkezi olan Krakow'un üçüncü büyük üniversitesidir. Üniversite, Polonya'da 1990'ların başlarında İngilizce müfredatla eğitime başlayan ilk okuldur.

CUE mezunları, bilgi ve becerilerini işverenin ihtiyaçları ile eşleştirme açısından Polonya’da en başarılılar arasındadır. Yabancı öğrenciler için İngilizce olarak özel tasarlanmış programlar sunulmaktadır. Üniversitenin uluslararası temasları sayesinde öğrenciler ve öğretim üyeleri yurtdışına eğitim amaçlı seyahat edebilirler, yurt dışında staj yapabilirler ve çeşitli eğitimlere katılabilirler. 

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Türkiye’de yüksek puan gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışındaki en iyi okullar, sınavsız ve uygun fiyatlı Avrupa üniversiteleri konuları hakkında merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bize ulaşmak için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurabilir ya da telefonlarımızı arayabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız