DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Avrupa'nın Kalbinde Uygun Fiyatlarla Lisans Eğitimi Alın

Avrupa’da lisans eğitimi almak, sınavsız üniversitrelerin puansız bölümleriyle çok daha kolay bir hal aldı. Bundan önceki dönemlerde sınav stresi ve korkusuyla üniversite sınavından çekinen gençler yurt dışında üniversite eğitimi hayallerini ertelemiyorlar. Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci, artık uygun fiyatlarla üniversite eğitimi ile yurt dışında okumak için ellerindeki seçenekleri araştırıyorlar. 

Süreç Nasıl İşliyor?

Sınavsız üniversiteler, adı üstünde, girmek için herhangi bir sınavdan başarı kazanmanızın gerekmediği üniversitelerdir. Giriş için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması ve liseyi hangi notlarla bitirdiğinizi gösteren bir belgedir. Ayrıca gireceğiniz üniversitenin eğitim diline bağlı olarak, dil yeterliliğinizi göstermeniz, kanıtlamanız da gereklidir. Eğer dil yeterliliğini karşılayamıyorsanız çoğu üniversitede bulunan hazırlık sınıflarına katılabilirsiniz. 

Seçim Süreci

Sınavsız üniversite başvurusunun tek zor yanı, gideceğiniz üniversiteyi seçmektir. Bildiğiniz üzere çok fazla ülke, o ülkelerde çok fazla üniversite, o üniversitelerde pek çok bölüm var. Ayrıca her ülkenin yaşam giderleri, üniversitelerinin eğitim programı fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Bu kararı verebilmek için hakikaten dikkatli ve detaylı bir araştırma, inceleme sürecini önünüze koymanız gerekir. 

Draft Eğitim Yanınızda

Veya; Draft Eğitim Danışmanlık’ın uzman eğitim danışmanlarının tecrübe ve birikimlerinden faydalanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Profesyonel bir eğitim danışmanlığı firması olarak, tüm yurt dışı eğitimi süreçlerinizde hizmet vermekteyiz. Gideceğiniz ülkelerin, sınavsız üniversitenin sizin için en doğru karar olması ve hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için çalışıyoruz. Bize ulaşmak bir online iletişim formu kadar uzağınızda… 

Sınavsız Üniversiteler Hangi Ülkelerde Var?

Sınavsız üniversiteler çoğunlukla Rusya, Baltık bölgesi, Doğu Avrupa, Balkanlar ve Azerbaycan’da bulunuyor. Bu bölgelerin her birinin ve her birinin içindeki ülkelerin kendilerine göre farklı avantajları bulunuyor. Örneğin Rusya’daki sınavsız üniversiteler, mühendislik bölümlerini oldukça kapsamlı ve çağdaş bir biçimde işlemektedir. Polonya, öğrenciler için en ideal ülkelerden biri olabilir. Bosna-Hersek ve Makedonya gibi Balkan ülkelerinde ise hem Avrupa standartlarında yüksek kaliteli üniversite eğitiminin hem de uygun yaşam giderlerinin keyfini sürersiniz. 

Mezuniyetten sonra gireceğiniz denklik süreciyle, sınavsız üniversitenizin diploması da uluslararası anlamda tanınır hale geliyor. Yani bu demek oluyor ki, gittiğiniz üniversiteyi tanıyan tüm ülkelerde üniversite mezunu statüsü elde ediyor ve mezun olduğunuz bölüme dair işlere başvuru yapabiliyorsunuz. 

Bize Ulaşın

Avrupa’daki uygun fiyatlı sınavsız üniversiteler nelerdir, hangilerine gitmek gerekir, nasıl bir eğitim planlaması yapmak gerekir gibi sorularınızın yanıtları için sitemizdeki online iletişim formunuzu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız