DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın Kaliteli Üniversitelerinde  Lisans Tamamlama İmkanları

Avrupa'nın kaliteli üniversitelerinde lisans tamamlama imkanı, bugün artık sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Zira yurt dışında bulunan çoğu üniversite, hem sınavsız öğrenci kabul etmekte hem de yurt içine kıyasla daha uygun seçeneklerde eğitim şansı sunmaktadır. Bu durumda öğrenciler, tercihlerini yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmaktadır. Pek çok avantajı bünyesinde bulunduran bu kurumlar, elbette kariyerinde parlak adımlarla yürümek isteyen pek çok öğrenci için oldukça prestijli bir durumdur.

DGS Derdi Olmadan Yurt Dışında Lisans Tamamlama Eğitimi Almak

Ülkemizdeki çoğu sınav ne yazık ki öğrencileri ya da sınava girecek kişileri zorlayabilmektedir. Ön lisansını lisansa tamamlamak isteyen öğrencilerin Türkiye’de ilk olarak Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’ye girmeleri gerekir. Bu sınav genel öğrenci kanısı itibariyle zor bir sınavdır ve yüksek puan almanız gerekmektedir. Pek çok öğrenciyle rekabet etmeniz gereken bu sınav haricinde transkriptinizin de yüksek olması gerekir. Dolayısıyla DGS, son derece yüksek rekabet arz eden bir sınav olup bu sınavda başarısız olanlar hayallerine veda etmek veya ertelemek durumunda kalmaktadır. Oysa yurt dışı üniversitelerinde DGS şartı aranmaksızın ön lisansınızı, lisansa çevirebilirsiniz.

Avrupa'da Lisans Tamamlama

Özellikle Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve diğer üniversiteler içerisinde lisans tanımlama programı yer alan saygın kurumlardır. Üstelik Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dilde eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirmek hem de daha iyi bir üniversitede eğitim alabilme şansını bu sayede yakalamış olacaksınız. Kaliteli ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitim alma imkanı ile lisans tamamlama sonrasında siz de  YÖK denkliği bulunan bu üniversitelerden aldığınız diplomalarla üniversite mezunu olacak ve branşınızda mesleğinizi icra edebileceksiniz. Ayrıca Makedonya'da Türkçe konuşulması sizlere ülkenizde eğitim alıyormuş hissini de sunacaktır.

Kaliteli üniversiteleriyle ön plana çıkan Ukrayna ve Makedonya’da DGS’ye girmeden lisans tamamlamak mümkün. Örneğin, Ukrayna’nın Odessa Humanitarian Üniversitesi’nde; Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme bölümlerinde lisans tamamlama olanaklarından faydalanabilirsiniz. Makedonya’da ise Uluslararası Vizyon Üniversitesi size, Bilişim, Hukuk, Mimarlık, Psikoloji ve PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) alanlarında lisans tamamlama olanağı sunmaktadır. Bu üniversitelerin eğitim ücretleri Avrupa’daki diğer üniversitelere göre daha uygundur ve yaşam maliyetleri bütçenizi zorlamayacaktır.

Dünyanın ve Avrupa'nın en iyi okullarında DGS derdi olmadan lisans tamamlama eğitimi almak ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız