DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa'nın Kaliteli Üniversitelerinde Denizcilik Eğitimi

Denizcilik zor olduğu kadar kazançlı bir meslektir. Ayrıca hiçbir ilgi alanına, hiçbir uğraşa benzemez; bambaşka bir yaşam tarzı gerektirir. Uzun süren seferler, sizi denize aşık hale getirir. Denizcilik hayatı insanı güçlendirir, geliştirir, zihnini büyütür. Gittiğiniz farklı ülkelerde, yaptığınız farklı işlerde kendinizi yeniden bulursunuz. Fakat bu serüven dolu yaşama adım atabilmek için öncelikle denizcilik bilimini iyi öğrenmeniz gerekir. Bu yüzden de üniversitelerde denizcilik eğitimi büyük önem teşkil etmektedir. 

Denizcilik alanında çok daha geçmişe dayanan bir yüksek öğretim geleneği olan ülkeler vardır. Bunların başında Rusya, Ukrayna ve Azerbaycan gibi ülkeler gelmektedir. İş kollarına dayalı olarak üniversite planlamasını kuran Sovyetler Birliği’nin etkileri, bu ülkelerin üniversite politikalarında hala kendini göstermektedir. Bu sebeple yurt dışında denizcilik eğitimi almak isteyen öğrenciler genel olarak bu ülkelerdeki denizcilik fakültelerini araştırıyorlar. 

Bu ülkelerin bir diğer avantajlı yanı ise, üniversitelerine kayıt olmak için sınavlara girmenizin gerekmemesi. Bu ülkeler sınavsız üniversitelerin olduğu ülkelerdir ve yalnızca lise diplomanızla kayıt olabilirsiniz. Yurt dışı eğitimi için uygun seçenekler sunan bu ülkelerdeki bazı denizcilik okullarını birlikte tanıyalım. 

Azerbaycan Denizcilik Akademisi

Azerbaycan Denizcilik Akademisi (ADA) 1881 yılında, Atatürk’ün doğduğu yılda kurulmuştur. İlk olarak bu kurum donanımlı deniz personeli yetiştirmek için eğitim vermekteydi. Azerbaycan için son derece önemli ve nitelikli denizciler bu akademi bünyesinde yetişmiştir. Özellikle dil engeline takılmak istemeyen öğrenciler için son derece avantajlı bir seçim olacaktır.

St. Petersburg Devlet Denizcilik Teknikleri Üniversitesi

1930 yılında Leningrad’da kurulan DDTÜ, Sovyetler Birliği’nin çözülmesinden sonra kentin eski adı olan St. Petersburg’u önüne almıştır. Üniversite üç genel fakültede eğitim faaliyetleri yürüten tek denizcilik üniversitesi olarak tanınmaktadır. Gemi, tekme, denizaltı gibi deniz taşıtları ve araçlarının onarım faaliyetleri de üniversite sınırları içerisinde yürütülmektedir. Ayrıca enerji kaynaklarının keşfedilmesi faaliyetleri de kurum faaliyetleri arasında yer alıyor.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Ukrayna’da yer alan en kaliteli denizcilik okullarından biridir. 80 yıl önce Odessa’da kurulmuştur. OUDÜ, tüm eğitim düzeylerinde eğitim faaliyeti veren çok yönlü bir üniversitedir. Bu okuldan mezun olan kişiler deniz ve nehir gemiciliği sektörlerinin her faaliyet alanlarında istihdam olanağı bulabilirler.

Bize Ulaşın

Yurt dışındaki üniversiteler, Rusya’daki sınavsız üniversiteler ve denizcilik okulları üzerine sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız