DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'nın Kaliteli Üniversitelerinde Puansız Mimarlık Eğitimi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci, başarılı olunması gereken sınavlar karşısında kendini çaresiz veya korkmuş hissetmektedir. Yurt dışında eğitim almak için artık eskisi gibi sınavlara girip sınav stresi çekmek zorunda değilsiniz. Avrupa’da lisans eğitimini büyük ölçüde kolaylaştıran ve yaygınlaştıran sınavsız üniversiteler, puansız bölümler sayesinde artık daha fazla genç, üniversite mezunu olmaktadır. 

Sınavsız üniversitelerde pek çok bölümü okuyabilirsiniz. Yalnızca belli başlı bölümleri değil, mühendislik, tıp, mimarlık, hukuk gibi bölümleri de okuyabilirsiniz. Yurt dışında mimarlık eğitimi almak için de bu sınavsız üniversitelere başvurabilirsiniz. Peki başvuru süreci nasıl?

Sınavsız üniversitelere giriş şartı yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzdür. Eğer varsa, üniversitenin eğitim diline göre dil yeterliliğinizi de belgelemeniz ve teslim etmeniz gerekir. Bunun dışında eğitim programı için gereken ücretleri de karşıladıktan sonra, artık bir üniversite öğrencisi ve yurt dışı yolcusu olmuş oluyorsunuz. Yurt dışında okumak hayallerinizi artık daha fazla ertelemeyin, Draft Eğitim’e ulaşın ve siz de üniversiteli olun!

Size sınavsız mimarlık eğitimi alabileceğiniz bazı üniversitelerden bahsedelim…

Jagiellonian Üniversitesi, Polonya

Jagiellonian Üniversitesi 16 fakülteden oluşmaktadır. 4000 civarı akademisyenle 80’den fazla çalışma alanında yaklaşık 40 bin öğrenciye eğitim veriyor. , Polonya’da, bünyesinde üç Tıp Fakültesi bulunduran tek üniversite. Ayrıca okulda pek çok modern laboratuvar vardır. Saygın araştırmacıları ve yüksek teknolojili altyapısıyla Jagiellonian, Polonya’nın önde gelen bilimsel kurumlarından birdir ve dünya genelinde akademik merkezlerle işbirliği içindedir. olup dünya genelinde önemli akademik merkezlerle işbirliği halindedir.

Pecs Üniversitesi, Macaristan

Macaristan’daki Peç Üniversitesi’nin yüksek öğrenim tarihi 14. yüzyıla dayanır. Orta Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olarak yüzyılları aşan bir eğitim deneyimini taşımaktadır. 
Peç Üniversitesi’nde, 20.000 yerli, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 civarı akademisyenle, Macaristan’daki en yüksek kaliteli eğitim programlarını sunan örnek üniversitelerden biridir.. Kurum bünyesindeki on fakültede verilen geniş kapsamlı eğitim programları neredeyse tüm alanları kapsamaktadır.

Bize Ulaşın

Draft Eğitim Danışmanlık yurt dışı eğitiminizin tüm süreçlerinde aktif danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sorularınız ve merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunun için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız