DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa’nın Modern ve Kaliteli Üniversitelerinde Hemşirelik Okuyun

Avrupa, modern ve kaliteli eğitim denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biridir hiç kuşkusuz. Özellikle Tıp alanında adından sıkça söz ettiren Avrupa üniversiteleri Hemşirelik alanında da kalifiye bir eğitim vermektedir. Avrupa'nın modern ve kaliteli üniversitelerinde Hemşirelik okumak, yapacağınız en akıllıca tercihlerden biridir diyebiliriz.

Hemşirelik, birey ve toplum sağlığını korumaya çalışan ve yaşam kalitesini üst düzeye çıkarmayı görev edinmiş bir alandır. Bireyleri ve toplumları hastalıklardan korunmaya çağıran ve onlara bu bağlamda yardım eden bir meslek dalıdır. Kendini insanlara yardım etmeye adamış herkesin kolaylıkla yapabileceği bir meslek dalı olan Hemşirelik, kaliteli bir eğitim sonucunda elde edilmektedir. Yurtdışı okulları ise bu konuda son derece prestijli eğitimler sunmaktadır.

Avrupa'nın En Prestijli Hemşirelik Eğitimlerini Hangi Okullardan Alabilirim?

Pek çok ülkede bu eğitimi almanız elbette mümkündür. Fakat bazı ülkeler ve bazı okullar bu konuda rakiplerinden bir adım öne çıkarak, kaliteli bir eğitim sunmaktadır. İşte bu okullardan ve ülkelerden bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Sofya Tıp Üniversitesi ve Hemşirelik Eğitimi

Bulgaristan’ın en eski Tıp okulu olan Sofya Tıp Üniversitesi;  Tıp, Stomatoloji, Eczacılık ve Kamu Sağlığı bölümlerinde olduğu kadar Hemşirelik bölümünde de oldukça başarılıdır. Ayrıca bu saygın okula, ülkemizdeki taban puanından düşük puan almamak suretiyle yatay geçiş yapmak da mümkündür.

Tetova Üniversitesi ve Hemşirelik Eğitimi

17 Aralık 1994'de kurulan okul, Makedonya’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Eğitim dili Arnavutça olan kurumda 11 fakülte, 1 enstitü ve sağlık alanında kurumları destekleyen 2 enstitü bulunur. Ayrıca okulda yüksek lisans yapmak mümkündür.

Belgrad Üniversitesi ve Hemşirelik Eğitimi

Sırbistan’ın başkentinde yer alan Belgrad Üniversitesi, Avrupa'da Hemşirelik eğitimi alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur. Diğer branşlarda da oldukça kalifiye eğitimler sunan okul, 200 yıllık tarihi boyunca pek çok başarıya imza atarak bugünlere gelmeyi başarmıştır. Kurum bugüne kadar toplamda 300.000 kişiye eğitim vermiş ve tüm öğrencilerini başarılı bir şekilde mezun etmiştir.  Üniversite bünyesinde 31 fakülte ve 13 enstitü bulunmakta olup Avrupa'nın en iyilerinden biridir.

Riga Stradins Üniversitesi ve Hemşirelik Eğitimi

Bölümleri sadece Tıp alanlarından oluşan Riga Stradins Üniversitesi, Letonya'da bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan okulun Tıp eğitimi maliyetleri yıllık 5000 Euro'dan başlamaktadır. Letonya’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için lise diplomanız yeterli olacağı için bu okula da sadece lise diplomanızla kayıt yaptırmanız mümkündür.

 

Dünyanın en iyi okullarından birinde Hemşirelik eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız