DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Avrupa'nın Öğrenci Dostu 5 Harika Ülkesi

Yurt dışında uygun fiyatlarla üniversite okumak, yaptığınız seçimlere bağlıdır. Avrupa’da uygun bütçeli eğitim alınabilecek pek çok okul, bu okullara ev sahipliği yapan, hepsi kendine özgü avantajlarıyla öne çıkan pek çok ülke var. Eğer yüksek kaliteli okulları ile Avrupa’da eğitim almak istiyor fakat bunu cebinize ve koşullarınıza uygun bir biçimde yapmak istiyorsanız gerek yaşam giderleri gerek harç ücretleri açısından uygun fırsatlar sunan ülkelere biraz bakmanız  yeterli olacaktır. 

Bahsi geçen ülkeler; üniversitelerine ciddi yatırımlar yapmakta, şehir planlamalarını öğrenci yaşamı ve faaliyetlerine göre düzenlemekte, sosyal ve kültürel olarak sundukları çeşitlilik ile yurt dışına eğitim almak için giden öğrencilere kişisel, yoğun bir deneyim yaşatmaktadır.

Birlikte bu ülkelerden bazılarının yaşam koşullarına ve sundukları avantajlara biraz göz gezdirelim... 

Ukrayna

Avrupa standartlarında bir yaşamı Batı’ya kıyasla çok daha ucuza sürebileceğiniz bir ülke olan Ukrayna, öncelikli olarak dört mevsimin yaşanabildiği, çok soğuk olmayan genel iklimi ile ön plana çıkıyor. Gerek yaşam giderleri gerek üniversite harç masrafları pek çok farklı öğrenci için son derece uygundur. Ayrıca bu ülkedeki üniversitelere girmek için de herhangi bir sınava girme yükümlülüğü bulunmamaktadır, bu özelliğiyle çok tercih edilebilen bir ülkedir. 

Polonya

Alman üniversitelerine yakın bir kalitede teknik üniversitelere sahip olan bir ülke burası. Yaşam giderleri ve harç masrafları açısından Batı Avrupa’daki pek çok ülkeye göre daha hesaplı bir ülkedir. Dünyanın pek çok farklı yerinden öğrenci alan Polonya’da zengin bir üniversite deneyimi yaşayabilirsiniz. Şehir planlamasının öğrenci yaşamına uygun olduğu, bisiklet yollarının her yerde olduğu, toplu taşımanın en pratik olduğu ülkelerden biridir. 

Azerbaycan

Azerbaycan’ı burada “kardeş ülke” olarak anarız. Burada konuşulan dil Türkçe’nin bir diyalekti sayılabilecek olan Azerice’dir. Dil ve kültür anlamında pek yabancılık çekilmeyecek bir yer olduğundan, yurt dışı eğitimi için o kadar da uzağa gitmek istemeyenler için ideal bir seçimdir. Rusya gibi mühendislik bölümlerine yatırım yapan bir ülkedir. Buradaki üniversitelere girmek için de sınava giriş şartı aranmamaktadır.

Rusya

Bu büyük ülke Sovyetler Birliği’nden kalma devlet üniversitesi geleneğinin günümüzdeki taşıyıcısı ve geliştiricisi konumundadır. Sınavsız üniversite denilince akla gelen ilk ülkedir. Özellikle mühendislik bölümlerine, teknik üniversitelere yaptığı büyük yatırımlarla bilinen bir yerdir. Soğuk iklimlerden hoşlanan, Rus/Slav kültürünün kendine has yapısına ilgi duyanlar için, yaşam giderleri, harç ücretleri adına da Batı Avrupa’ya göre daha uygun bir yerdir. 

Litvanya

Rusya’nın güney-batısı tarafında kalan bu ülke bazılarının gözünden kaçabilir. Baltık bölgesindeki ülkelere benzer koşulları vardır. Kendine özgü eski ve köklü bir yüksek eğitim kültürüne sahip olmakla birlikte, Sovyetler Birliği deneyiminden de alması gereken tecrübeyi almış bir ülkedir. Yaşam giderleri bölge standartları düzeyinde, Batı Avrupa’ya göre daha uygun seyretmektedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında eğitim almak için uygun ülkeler hakkında daha fazla bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin. Bunu yapmak için internet sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.


 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız