DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'nın Yıldızı İspanya'da Yaşam Maliyetleri

Avrupa'nın en güzel ve en kendine has ülkelerinden biri olan İspanya, bugün yurt dışında üniversite ve dil eğitimi almak isteyen bir çok öğrencinin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Eğer İspanya'da eğitim görmeyi planlıyorsanız, yükseköğretim, uluslararası eğitim ve üniversite eğitiminden oluşan köklü bir tarih bulacaksınız. İspanya'daki yükseköğretim sistemi uluslararası alanda iyi bir konumda olup genellikle ABD, İngiltere ve Almanya'nın yanında ilk 10 eğitim sistemi arasında gösterilmektedir. Peki İspanya'da yaşam maliyetleri nasıldır? Öğrenciler için uygun seçenekler var mıdır? Gelin hep beraber bu gibi soruların cevaplarını inceleyelim.

İspanya'da Öğrenci Olmak
İspanya’da üniversite eğitim geleneği Orta Çağ’a kadar uzanmaktadır. Üniversitelerin çoğu, lisans programının yanında hazırlık için yaz kursu, hızlandırılmış veya kapsamlı İspanyolca dil kursları sunmaktadır. Dilerseniz özel bir dil okulunda da ders alabilirsiniz zira İspanya’da çok kaliteli dil okulları bulunmaktadır. Ülkede 47 devlet üniversitesi ve 12 adet özel üniversite bulunmaktadır. İspanya yaşam maliyetleri açısından Avrupa'nın uygun ülkeleri arasında sayılabilir. Örneğin ulaşım için bir çok uygun seçenek bulunmaktadır. Aylık pasonun ortalama maliyeti 30 Euro civarındadır. Tek yön biletler ise ortalama 1.5 Euro'dan başlamaktadır. Tek yön biletler hem otobüs hem de demiryolu ulaşımı için geçerli olan biletlerdir. Ancak yine de İspanya'da otobüs fiyatları demiryolu ulaşımına göre nispeten daha uygun bir maliyet sunmaktadır.

Peki ülkede yeme ve içme maliyetleri nasıldır? İspanya'da yemeğinizi restoranlarda yiyebileceğiniz gibi, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. İspanyol restoranlarında ortalama 10 Euro'ya karnınızı doyurabilirsiniz. Eğer market alışverişi yapacaksanız bu da size pek çok alternatifi beraberinde getirmektedir. Örneğin; 1 kg etin fiyatı yaklaşık 8 Euro civarındayken, sebze ve meyve fiyatları ortalama 2-3 Euro civarındadır. İspanya'da günlük  6 - 7 Euro yeme içme maliyetiniz oluşmaktadır. Ülkede her bütçeye uygun otel, hostel ve apart bulunmaktadır ve  özellikle öğrenciler için pek çok uygun seçenek vardır. Öğrenci konaklamaları genellikle İspanyol üniversiteleri tarafından öğrenci yurtlarında  veya öğrencin sıklıkla tercih ettiği öğrenci dairelerinde sağlanır. Kira ve konaklama ücretleri seçtiğiniz yere, sunulan olanaklara ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

İspanya'da dil eğitimi ya da üniversite eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız