DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Eğitim ve Yaşam Şartları Nasıldır?

Kardeş ülkemiz Azerbaycan, köklü üniversitelerinin yanında öğrenci dostu olması ile de bilinen bir ülkedir. Ülkemize coğrafi ve kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan, Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Peki Azerbaycan'da eğitim ve yaşam şartları nasıldır? Üniversitelerin harçları uygun mudur?

Azerbaycan’da bulunan üniversitelerin en büyük artılarından birisi  Avrupa’daki diğer üniversiteler ile eğitimlerinin denk olmalarıdır. Buna rağmen ülkenin üniversiteleri rakiplerine kıyasla son derece uygun fiyatlı bir eğitim seçeneği sunar. Ayrıca Azerbaycan eğitim sisteminde amaç; okul sistemi, ilkeleri, eğitim yönetimi, öğretmen yetiştirme konuları gibi birçok konuda geniş bir çerçevede ele alınmıştır. Yüksek kültüre çok yönlü eğilen, yeteneğe ve sorumluluk bilincine göre hareket eden, ileri dünya görüşüne sahip ve onu sürekli olarak geliştirmeye çalışan bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Uygun Bütçeli Azerbaycan Okulları

Azerbaycan okulları, yurt dışında kaliteli bir eğitimi uygun bir bütçe ile alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir. Yaşam maliyetlerinin de oldukça uygun olduğunu düşünecek olursak Azerbaycan, her anlamda cebinize dost bir tavır sergilemektedir. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Çağdaş bir eğitim anlayışı içinde olan Slavyan Üniversitesi, yurt dışındaki birçok üniversite ile işbirliği ve değişim programlarına katılmak suretiyle farklı üniversitelerde eğitim olanağı da sunmaktadır. Geniş kapsamlı birçok olanağa sahip olan öğrenciler, kültürel ve sosyal fırsatlarla eğitim hayatları boyunca dünyaya bakış açılarını da geliştirme olanağı bulmaktadırlar. Kurumda bölüm fiyatları yıllık 750 Dolar civarında başlamaktadır. Azerbaycan'ın en büyük ve saygın kurumu olarak karşımıza çıkan Bakü Devlet Üniversitesi ise, dünyanın en iyi ilk 1000 okulu arasında yer almayı başarmış kalifiye bir okuldur.  Bu saygın kurumda yıllık bölüm ücretleri 1200 Dolar'dan başlamaktadır.

Yurt dışında makul fiyatlarla kaliteli bir yurt dışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız