DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Hukuk Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Türkiye ile hem kültürel hem de coğrafi yakınlığı Azerbaycan’ı yurtdışında okumak isteyen Türk öğrenciler için tercih edilen bir ülke yapmaktadır. Avrupa standartları hedeflenerek yeniden yapılandırılan yükseköğrenim kurumları özellikle teknik öğretimde ileri bir seviyeye ulaşmıştır.

Kafkasların parlayan yıldızı haline gelen Azerbaycan, gelişmiş teknolojisi ve donanımı ile yükseköğrenimi ileri bir seviyeye taşımaya çalışmaktadır. Azerbaycan’ın en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden olan Sumgayıt ve Gence üniversite eğitiminin en gelişmiş olduğu bölgelerdendir.

Azerbaycan yalnızca teknik öğretimde değil, tıp, sosyoloji, hukuk gibi alanlarda da kaliteli eğitim vermektedir. Örneğin, Bakü Devlet Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup ülkenin en eski ve en saygın üniversitesidir. 

46 farklı ülkeden pek çok üniversite ile işbirliği içinde olan Bakü Devlet Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça ve Azericedir. Dünya sıralamasında ilk binde yer alan üniversitelerden biri olup kalitesi ve geniş bir yelpazede sunulan programları ile uluslararası çapta kendini kanıtlamış bir okuldur. 

Azerbaycan’da Hukuk okuyabileceğiniz bir diğer üniversite ise Nahçıvan Devlet Üniversitesidir. Ulusal temellere dayanan ancak devlet desteği ile dünyaya entegre olmuş bir okuldur. Kurulduğu günden itibaren 4 kıtadan 50 kadar üniversiteyle işbirliği anlaşması imzalayarak uluslararası ilişkilerini güçlendirmiş olup çeşitli TEMPUS hibe projelerini de yürütmektedir. Kafkas Üniversiteleri Birliği, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri gibi çeşitli uluslararası ağlara üyedir ve bu üyelikler Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin kültürel yaşamında önemli rol oynar. Hukuk fakültesi, bölge ülkelerinden gelen öğrenciler tarafından sık tercih edilmektedir. 

Azerbaycan’da hukuk okuyabileceğiniz üniversiteler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız, en uygun okulu ve en uygun bölümü tercih etmenizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’deki ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızdan yüz yüze bilgi alabilirsiniz. Draft Eğitim’e gelin, geleceğinizi vakit kaybetmeden planlamaya başlayalım.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız