DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Okumak: En İyi Teknik Üniversiteler

Bir çok öğrenci, yurtdışında üniversite okuma fırsatı yakalayarak kaliteli bir eğitim imkanına sahip olmayı ve farklı kültürler ile bir araya gelerek kendisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ancak yurtdışında alınacak bir üniversite eğitimi ekonomik açıdan son derece zorlayıcı olabildiğinden dolayı bu öğrencilerin büyük bir kısmı için bir hayal olarak kalma riski taşımaktadır. Ancak bu sadece bir yanılgıdan ibarettir çünkü yurtdışında uygun fiyata kaliteli eğitim alabileceğiniz üniversiteler mevcuttur. Hem de çok sayıda!

Üniversite sınavları sonrasında Türkiye’de istedikleri üniversiteye yerleşemeyen çoğu öğrencinin tercih ettiği ülkelerden birisi olan Azerbaycan, uygun fiyata kaliteli bir eğitim sunan ülkelerin başında gelir. Sosyal yapılanması ve kültürü ile Türk toplumuna gayet yakın olan kardeş ülkemiz özellikle Teknik Üniversiteler alanında Avrupa üniversitelerine taş çıkartan eğitim kurumlarını bünyesinde barındırmakta olup hem komşuları hem de dünya tarafından yakından takip edilen bir akademik sisteme sahiptir. 

Bu akademik sistemin yetiştirdiği en büyük teknik üniversite olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi köklü ve prestijli bir eğitim kurumudur. Sunduğu ekonomik eğitim imkanlarıyla da bilinen Azerbaycan Teknik Üniversitesi yurtdışında teknik eğitim almak isteyen çoğu öğrenci için tercih edilebilir bir konumdadır. Kafkasların en büyük ticaret merkezlerinden biri olan ve metropol sıfatını sonuna kadar hak eden Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan bu okul, başkentin gelişmiş bilimsel, endüstriyel ve kültürel imkanlarından sonuna kadar faydalanmaktadır. 

Yabancı öğrencilerin kolaylıkla ısınabileceği bir kampüs hayatı vaadeden okul, modern mimari harikası olan binasının çevresinde birçok yeşil alanı da bulundurmaktadır. 1950 yılında kurulmuş olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, 26 akademik alanda 70 farklı uzmanlık programı seçeneği sunmaktadır. Türkiye’nin de arasında bulunduğu prestijli ülkelerin eğitim kurumlarıyla arasında işbirliği anlaşması olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2009 yılından beri Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınmaktadır. 

Rusça ve Azerbaycan Türkçesinin eğitim dili olduğu üniversitede Türk öğrenciler bu dillere kolaylıkla adapte olmaktadır ve ayrıca 1 yıllık bir hazırlık hakkına da sahiptir. Bilgisayar Donanımları ve Bilişim Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Metalurji Fakültesi, İşletme Mühendisliği Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi gibi fakülteleri bünyesinde bulunduran Azerbaycan Teknik Üniversitesi aynı zamanda 700.000’den fazla akademik yayının bulunduğu bir kütüphaneyi gururla sergilemektedir. Avrupa’nın en önemli akademik olgularından birisi olan Bologna Kriterleri’ne uygun bir eğitim veren Azerbaycan Teknik Üniversitesi bünyesinde toplamda 6.000 öğrenci eğitim görmektedir. Eğitim kalitesine kıyasla çok düşük eğitim ücretlerine sahip olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Türkiye’deki emsallerinin örnek alması gereken bir yükseköğrenim kurumudur.

Eğer siz de kardeş ülkemiz Azerbaycan’da yurtdışı eğitimi almak ve yurtdışı eğitimi hakkında çok daha detaylı bilgi edinmek isterseniz İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızla yurtdışı eğitiminizi en doğru ve en kaliteli şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız