DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Ortalama Yurt Dışı Eğitim Masrafları Ne Kadardır?

Kardeş ülkemiz Azerbaycan; özellikle öğrenci dostu olmasından dolayı yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için oldukça ideal bir ülkedir. Bugün itibariyle Azerbaycan’da 38 devlet üniversitesi, 11 özel üniversite bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır.

Uygun Yaşam Koşulları İle Azerbaycan

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir. Bugün itibariyle 1 TL yaklaşık 0,28 Azerbaycan Manatına karşılık gelir. Ancak alım gücü açısından, Azerbaycan ve Türkiye birbirine yakın sayılabilir. Bu, Türkiye’deki yaşam standartlarınızı bütçenizi değiştirmeden Azerbaycan’da koruyabileceğiniz anlamına gelir. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşam maliyetleri İstanbul ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya daha düşüktür. Bakü’de aylık 1000 TL’den başlayan maliyetlerle üniversite okuyabilirsiniz. Peki bu üniversiteler hangileridir?

1946 yılından bu yana faaliyet gösteren Bakü Slavyan Üniversitesi, kaliteli bir eğitimi ekonomik bir şekilde vermektedir. Kurum, dünyanın pek çok yerinden öğrenci kitlesini oluşturmaktadır. Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler eğitimleri gibi alanlarda önde gelen bir üniversitedir. Çift dilli bir eğitim programına sahip olan üniversite bu sayede dörtten fazla kıtadan gelen bir öğrenci portföyüne sahiptir. Bakü Slavyan Üniversitesi’nin yıllık eğitim ücretleri 1200 $ ortalamasında seyretmektedir.

2009 yılından bu yana YÖK tarafından tanınan bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi kaliteli bir Teknik ve Mühendislik eğitimini sıcak bir atmosferde almak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir diyebiliriz. Bilgisayar Mühendisliği alanında Avrupa’daki kurumlara denk bir eğitim veren üniversite eğitim kalitesinin yüksekliğine rağmen düşük ücretli programlar sunmaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin yıllık ücretleri de Bakü Slavyan Üniversitesi gibi 1200 $ civarındadır. Yurt dışında kaliteli ve uygun bir eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin gözde okullarındandır diyebiliriz.

Azerbaycan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız