DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Sınavsız Hukuk Okumak İster Misiniz?

Anadilinin Türkçe ile olan büyük yakınlığı ve insanlarının kültürlü, bilgili ve samimi oluşu ile tanınan kardeş ülke Azerbaycan, modern eğitim sistemi, bilim alanında gösterdiği faaliyetler ve eğitim alanına getirdiği yenilikçi hedeflerle, eğitim-öğretim kalitesini her geçen yıl arttırmaktadır. 

 

Eğitim sisteminin kalitesinin Avrupa standartlarına olan yakınlığı ile geniş bir öğrenci yelpazesine hitap eden Azerbaycan, dil ve kültür dolayısıyla da yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok Türk öğrenci için oldukça rağbet gören bir ülke haline gelmiştir. Burada özellikle dikkat çekmek istediğimiz bir diğer unsur ise Azerbaycan bu derece kaliteli bir eğitim sunarken, bir yandan da yurtdışında üniversite okumak ya da yurtdışında eğitim görmek  isteyen öğrenciler için sınavsız üniversite okuma imkanı sunuyor olmasıdır.

 

Azerbaycan, pek çok disipline ve programa ev sahipliği yapan üniversiteleri bünyesinde barındırdığı gibi, yurtdışında hukuk okumak isteyen öğrenciler için de altyapısı zengin bir hukuk eğitimi sunmaktadır. Üstelik yukarıda da belirttiğimiz gibi bunu sınavsız bir şekilde yapmaktadır. 

 

Nobel Ödüllü L.D. Landau’nın mezun olduğu ve bilim tarihinin birçok önemli ismini bünyesinde barındırmış olan Bakü Devlet Üniversitesi, yurtdışında ve Azerbaycan’da hukuk okumak isteyen öğrenciler için kaliteli eğitim veren üniversitelerden bir tanesidir. Ayrıca üniversite, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasında da yer almaktadır. Üniversitenin eğitim dilinin Rusça ve Azerice olmasından dolayı da, öğrenciye birden fazla dili öğrenme imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte kampüs hayatının çeşitliliği ve hareketliliği ile öğrencilerin sosyalleşebileceği aktivitelerle zamanını kaliteli ve eğlenceli geçirme imkanları bulunmaktadır. Elbette ki üniversitenin YÖK tarafından tanınırlığının olması da Türk öğrencilerinin, Bakü Devlet Üniversitesini tercih etmelerindeki bir diğer önemli nedenler arasındadır.

 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’da hukuk okuyabileceğiniz bir diğer kaliteli üniversitelerden biridir. Okul, Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren tek üniversitedir. Dolayısıyla üniversite, bölgenin bilim, eğitim ve kültür merkezi olmuştur. Nahçıvan Devlet Üniversitesi ayrıca, 4 kıtadan 50 kadar üniversite ile işbirliği anlaşması imzalayarak uluslararası ilişkilerini güçlendirmiş olup çeşitli TEMPUS hibe projelerini de yürütmektedir. Eğitim dili Bakü Devlet Üniversitesinde olduğu gibi Azerice ve Rusça’dır. Yılda pek çok öğrenciyi bünyesinde barındıran hukuk fakültesi ise, çevre ülkelerden birçok öğrenci için yurtdışında hukuk okumanın kapılarını aralamıştır. 

 

Azerbaycan’da sınavsız hukuk okumak ve Azerbaycan’daki hukuk fakülteleri hakkında aklınıza takılabilecek herhangi bir konu için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilir, yurtdışında üniversite okumak ile ilgili geniş bir şekilde fikir alabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosu size uygun olabilecek iyi üniversiteyi belirlemede yardımcı olabileceği gibi, sizi en doğru şekilde de yönlendirecektir. 

 

Unutmayın, alacağınız eğitimin kalitesi, geleceğinizin kalitesini belirler. Vakit kaybetmeden kaliteli bir eğitimin ilk adımlarını gelin birlikte atalım.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız