DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan’da Tanınırlığı Olan Üniversiteler

Güzel bir geleceğin kapılarını bilinçli tercihler açar. Dolayısıyla, üniversite eğitimi almak isteyenlerin alacakları eğitim hakkında fikir sahibi olmaları ve buna göre tercih yapmaları çok önemlidir. Bu bakımdan, özellikle yurtdışında okumak isteyenlerin gerekli araştırmayı yaparak karar vermeleri çok daha sağlıklı olacaktır.

Kaliteli bir üniversite eğitimi sunan Azerbaycan, dünyanın pek çok yerinden öğrenciler tarafından rağbet gören bir ülkedir. Gerek kültürel ve coğrafi yakınlığı gerekse kaliteli üniversite eğitimi nedeniyle Türkiye’den de her yıl pek çok öğrenci Azerbaycan’ı tercih etmektedir.

Azerbaycan üniversitelerini tercih etmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, üniversitenin YÖK tarafından tanınıp tanınmadığı, denkliğinin bulunup bulunmadığı olacaktır. YÖK tarafından tanınan üniversite ve bölümlerden mezun olanlar mesleklerini Türkiye’de icra ederken sorun yaşamazken YÖK denkliği bulunmayan okullarda okuyanlar daha sonra bu konuda çeşitli sorunlar yaşayabilirler. Bu nedenle tercih edeceğiniz üniversitenin tanınırlığı ve denkliği çok önemlidir.

Azerbaycan üniversitelerinin bir diğer avantajı da sınavsız üniversite imkânı sunmalarıdır. Azerbaycan’daki köklü üniversitelerde eğitim almak için üniversite sınavından yüksek puan almanıza gerek yoktur. Dilediğiniz bölüme sınavsız kaydolarak hayalinizdeki bölümü sınav sistemine takılmadan okuyabilirsiniz!

Azerbaycan’da YÖK denkliği bulunan ve YÖK tarafından tanınan partner okullarımızın güncel listesini uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Tecrübeli danışmanlarımız YÖK’ün tanıdığı yurtdışı üniversiteleri hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak kayıt işlemlerinizi hızla başlatabilir, kontenjanlarımız dolmadan hayalinize bir adım yaklaşabilirsiniz. Geleceğinize doğru güvenle yürümek için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı seçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız