DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Tıp Okumanın Avantajları

Eğitim kalitesi ve yaşam standartlarının Avrupa ülkelerine kıyasla neredeyse aynı kalitede olduğu kardeş ülke Azerbaycan’da Tıp eğitimi almak isteyenler için, Azerbaycan’da Tıp okumanın avantajlarını ve sağladığı yararları bilmek, yurtdışında üniversite ve özellikle Tıp okumak isteyen öğrenciler için faydalı ve rehber niteliğinde olacaktır diyebiliriz.

 

Azerbaycan, bugün Avrupa’da olmamasına rağmen, modern eğitim sistemleri, oldukça başarılı üniversiteleri ve yetiştirdiği akademisyen ve öğrencilerle, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça cazip, kaliteli ve yüksek standartlı bir eğitim hayatının olanağını sunar. Ayrıca Azerbaycan, kültürümüze olan yakınlığı ve hatta neredeyse aynı kültüre sahip oluşumuzdan dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin, yabancılık çekmeden rahatlıkla eğitim hayatını sürdürebileceği bir ülkedir. Eğer yurtdışında okumak istiyorsanız fakat yabancılık çekeceğinize dair şüpheleriniz varsa, Azerbaycan size bu konuda en rahat olanağı sunmaktadır.

 

Azericenin Türkçeye olan benzerliği de, iletişim ve sosyalleşme açısından kolaylık sağlar. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenler için iletişimin ve sosyalleşmenin kolay olduğu bir ülkede eğitim alıyor olmak, Azerbaycan’da Tıp okumanın avantajları arasında başı çekmektedir diyebiliriz. Türkçe eğitim olanağını da es geçmemek gerekir. Tıp gibi, eğitimin ve derslerin nispeten zor olduğu bir bölüm için Türkçe eğitim alabiliyor olmak, elbette eğitiminiz sırasında derslerinizi daha iyi anlamak ve algılamak açısından oldukça faydalıdır. En nihayetinde anadilinizle aldığınız eğitim, elbette ki size bu süreçte daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Üstelik aldığınız eğitim, kaliteli ve standartlarının yüksek olduğu bir eğitim modeli ile desteklenecektir. 

 

Azerbaycan, aynı zamanda sınavsız eğitim modeli uyguladığından dolayı, yurtdışında üniversite ve Tıp okumak isteyenler için üniversite sınavı zorunluluğu olmadan Tıp eğitimi alınabileceğini vaad etmektedir. Sadece lise diplomasıyla başvurabileceğiniz okullarda Tıp eğitimi alabilmenin rahatlığı ile, hayallerinizi ve ideallerinizi süsleyen bölümü okuyabilmenin tadına varmış olacaksınız.

 

Avrupa standartları kadar iyi bir eğitim sunan Azerbaycan, ayrıca ekonomik okulları ve yaşam maliyetlerinin düşük olmasından dolayı da yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için vazgeçilmez bir tercihtir. Ekonomik şartları, uygun ve kaliteli okulları ile Azerbaycan, Tıp eğitimi için güçlü bir alternatiftir. 

 

Azerbaycan’da Tıp okuyabileceğiniz üniversitelerden biri, Azerbaycan Tıp Üniversitesi’dir. 1931 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim hayatını sürdürmektedir. Bünyesinde 7 fakülte barındıran Azerbaycan Tıp Üniversitesi, bugün yurtdışından pek çok öğrenciye Tıp eğitimi vermekte ve geleceğin başarılı ve kaliteli doktorlarını yetiştirmektedir. Yerleşkesi içerisinde sağlık merkezi, spor salonu, internet salonu, okuma salonu, kütüphane ve sağlık hizmetleri binası bulunmaktadır.

 

Azerbaycan’da Tıp eğitimi almak ve bu süreci en doğru şekilde planlamak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerindeki deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşerek, size en uygun okulu seçme konusunda yardım alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız