DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Tıp Okumayı Düşündünüz Mü?

Hayalini kurduğunuz meslek doktorluk, diş hekimliği ya da eczacılık ise fakat Türkiye’deki sınav sisteminin bu alanlar için belirlediği yüksek puan engeline takılıyorsanız Azerbaycan sizin için en ideal seçeneklerden biri olabilir. Yalnızca lise diplomanız ile Azerbaycan’da tıp eğitimi alarak ideallerinizin peşinden gitmek sizin elinizde!

Yaklaşık 100 yıllık birikime sahip olan Bakü Devlet Üniversitesi bünyesinde kurulan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, 1100’den fazla seçkin akademik kadrosu ile öğrencilerine Avrupa üniversiteleri standartlarında teorik tıp eğitimi verirken aynı zamanda uygulama eğitimine de büyük önem vermektedir. Dolayısıyla, Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrencileri, tıp eğitimi alan çoğu öğrenciden farklı olarak Bakü’de bulunan birçok hastane ve klinikte uygulamalı eğitim alma fırsatını da yakalarlar. Şu an yaklaşık 7500 öğrencisi bulunan Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde 7 farklı fakülte mevcut olup bunlardan 2’si Tıp Fakültesi, diğerleri Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi’dir. ATÜ, bugün dünya üniversiteleri sıralamasında 8163.’dür ve her geçen gün sıralamada birçok üniversitenin önüne geçmektedir. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi kampüsü, 4 hastane, 6 öğrenci yurdu, bilimsel araştırma merkezi ve birçok klinik ile yüksek kapasiteli 2 konferans salonu, spor tesisleri, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi birçok farklı yapıdan meydana gelmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde eğitim Diş Hekimliği ve Eczacılık programlarında Azerbaycan Türkçesi veya Rusça dil seçeneğine sahip iken, Tıp Fakültesi bölümleri ise İngilizce dil seçeneğini de içermektedir. Azerbaycan Türkçesi’nin dilimize olan benzerliği göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’den giden öğrenciler dil konusunda herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar.

Eğitim harcamaları konusunda da Türkiye ile paralellik gösteren Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin tıp alanındaki eğitim süresi ülkemizde olduğu gibi yaklaşık 6 yıldır. Diş Hekimliği programı için 5 yıl ve Eczacılık programı için ise 4 yıllık bir eğitim süresini kapsamaktadır. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin kayıt sırasında sınav engelinin bulunmaması ve tanınan bir üniversite olması dolayısıyla yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için tercih sebebi olmayı sürdürmektedir.

Avrupa standartlarına uygun tıp eğitimi veren bir üniversitede, üstelik sınavsız ve Azerbaycan Türkçesi, İngilizce ve Rusça eğitim dili seçenekleri ile eğitim görme şansını yakalamak istiyorsanız alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere her türlü bilgi ve desteği sağlayacaktır. Azerbaycan’da tıp eğitimi ile ilgili aklınıza takılan her türlü konu ve ayrıntı için bizi arayabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeden, geleceğinizi idealleriniz çerçevesinde planlamak için bizimle iletişime geçin. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız