DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Üniversite Eğitiminin Sağlayacağı Avantajlar

Kardeş ülke Azerbaycan; eğitim sistemi açısından dünya ülkeleri arasında birçok açıdan fark yaratabilmiştir. Özellikle kendi statüleri doğrultusunda hareket eden üniversiteler; oldukça kaliteli bir eğitim vermenin yanı sıra birçok farklı öğretim yöntemi ile kendilerini ortaya koymuşlardır. Azerbaycan eğitim sisteminde amaç; okul sistemi, ilkeleri, eğitim yönetimi, öğretmen yetiştirme konuları gibi birçok konuda geniş bir çerçevede ele alınmıştır. Yüksek kültüre çok yönlü eğilen, yeteneğe ve sorumluluk bilincine göre hareket eden, ileri dünya görüşüne sahip ve onu sürekli olarak geliştirmeye çalışan bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır. Azerbaycan'da üniversite eğitimi almak bu bağlamda oldukça prestijli bir konumdadır. Kardeş ülkemiz Azerbaycan'da üniversite okumanın size sağladığı avantajlardan birkaçını sizler için sıraladık.

Sınavsız Kayıt Seçeneği İle Azerbaycan Üniversiteleri

Burada bulunan tüm kurumlar sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz okullar arasında yer almaktadır. Örneğin; Nobel Ödüllü L.D. Landau’nın mezun olduğu ve bilim tarihinin birçok önemli ismini bünyesinde barındırmış olan Bakü Devlet Üniversitesi,  Azerbaycan’da sınavsız eğitim almak isteyen öğrenciler için kaliteli eğitim veren üniversitelerden bir tanesidir. Ayrıca üniversite, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasında da yer almaktadır. Üniversitenin eğitim dilinin Rusça ve Azerice olmasından dolayı da, öğrenciye birden fazla dili öğrenme imkanı sunmaktadır.

Uygun Bir Bütçe İle Yurt Dışı Eğitimi İmkanı

Azerbaycan okulları, yurt dışında kaliteli bir eğitimi uygun bir bütçe ile alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir. Yaşam maliyetlerinin de oldukça uygun olduğunu düşünecek olursak Azerbaycan, her anlamda cebinize dost bir tavır sergilemektedir.

YÖK Denkliği İle Türkiye'de Kolaylıkla İş İmkanı Yakalayabilirsiniz

Halk arasında “YÖK Denkliği” olarak bilinen denklik belgesi, yurt dışındaki okullardan alınan diplomaların YÖK tarafından tanındığını gösteren bir belgedir ve aldığınız eğitimi Türkiye’de icra edebilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır. Burada bulunan pek çok okulun YÖK Denkliği bulunmaktadır. Bu okullar arasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Bakü Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan Diller Üniversitesi ve Azerbaycan Öğretmenler Enstitüsü gibi eğitim kurumları sayabiliriz.

Eğer siz de Azerbaycan üniversitelerinin sunmuş olduğu bu olanaklardan faydalanmak istiyorsanız alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve yurt dışı eğitiminizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Eğitim yolculuğunuzun her adımında yanınızda olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız