DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Uygun Bütçeli Üniversite Fırsatları!

Azerbaycan, ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığının yanı sıra Türkçe üniversite seçenekleriyle de yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri olmaya devam ediyor. 

Bugün itibariyle Azerbaycan’da 38 devlet üniversitesi, 11 özel üniversite bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır.

Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Bakü Yüksek Petrol Okulu, Bakü Mühendislik Üniversitesi (Eski Kafkas Üniversitesi), Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi gibi kurumlar yer almaktadır. En büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 11.000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir.

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir. Bugün itibariyle 1 TL yaklaşık 0,28 Azerbaycan Manatına karşılık gelir. Ancak alım gücü açısından, Azerbaycan ve Türkiye birbirine yakın sayılabilir. Bu, Türkiye’deki yaşam standartlarınızı bütçenizi değiştirmeden Azerbaycan’da koruyabileceğiniz anlamına gelir. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşam maliyetleri İstanbul ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya daha düşüktür. Bakü’de aylık 1000 TL’den başlayan maliyetlerle üniversite okuyabilirsiniz!

Azerbaycan; tıp, mühendislik ve pedagoji gibi alanlarda köklü üniversiteleri ve kaliteli eğitimi, Türkçe müfredat seçenekleri ve sınavsız üniversite imkanlarıyla da çok cazip bir seçenektir.

Eğer siz de Azerbaycan Üniversiteleri’nin sunmuş olduğu bu olanaklardan faydalanmak, üstelik eğitim harcamaları konusunda Türkiye ile paralellik gösteren bir ülkede sınavsız eğitim görme şansını yakalamak istiyorsanız alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz. Azerbaycan’da üniversite eğitimi ile ilgili aklınıza takılan her türlü ayrıntı konusunda danışmanlarımız sizlere gereken bilgiyi eksiksiz olarak aktaracaktır. Hayalini kurduğunuz üniversite eğitimini güven ve kalite çerçevesinde planlamak için bizi arayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız