DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan'da Yaşam Koşulları Ve Üniversite Hayatı Nasıldır?

Kardeş ülke Azerbaycan; Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktasında yer alan ve Kafkasya'da bulunan kendine has güzel bir ülkedir. Modern mimari yapıları ve kültürel zenginliği ile dikkat çeken başkent Bakü; Hazar Denizi'ne kıyısı olan Kafkas bölgesinin en büyük şehridir. Azerbaycan, ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığından dolayı yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri olmaya devam etmektedir. Ayrıca Türkçe eğitim seçeneği de Azerbaycan’ı cazip kılan noktalardan biridir. Ülkeyi üniversite eğitiminde cazip kılan bir diğer seçenek ise öğrenci dostu yaşam maliyetleri sunuyor oluşudur. Para birimi Azerbaycan Manatı olan ülke, bu bağlamda bünyesindeki öğrencilere harç ücretlerinden yeme ve içmeye, barınma ve konaklamadan sosyal etkinliklere kadar pek çok şeyde uygun bir yaşam koşulu sunmaktadır.

Yaşam Koşulları İle Azerbaycan
Azerbaycan'da şehir içi ve şehir dışı ulaşım oldukça konforlu olup çok uygun fiyatlarda yolculuk yapma imkanı sunulmaktadır. Ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlar arasında metro, otobüs ve tramvay seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle başkent Bakü rahat bir ulaşım ağına sahip olup öğrenci ve turistler için bir çok seçeneği de bünyesinde barındırmaktadır. Bakü'deki toplu taşıma genellikle şehir otobüsleri ve metro hatlarıyla sağlanmaktadır. Metro ağı, şehir merkezini banliyölere bağlamakta ve hızlı, güvenli, temiz ve verimli bir ulaşım sağlamaktadır. Biletler terminallerde, basın büfelerinde ve diğer noktalarda satın alınabilmektedir.  Azerbaycan'da hem devlet tarafından işletilen otobüsler hem de özel otobüsler çalışmaktadır. Banliyölere giden otobüsler genellikle daha ucuzdur. Şehir içi otobüsler ve metroda tek yönlü bilet yaklaşık olarak 1 Lira civarındadır. Ayrıca ülkede taksi kullanımı yaygın olup maliyet bakımından makul sayılabilecek bir seçenektir.

Lezzetli Yemekleri İle Öğrencilere Uygun Seçenekler
Azerbaycan mutfağı, dünyada lezzeti ve zenginliği ile bilinen iyi mutfaklardan biridir. Azerbaycan'da bu mutfaktan deneyebileceğiniz lezzetlerin başında; tavuk eti ve kuzu etinin kızartılıp pirincin içine katılmasının ardından kuru kayısı, kestane ve kuru üzüm eklenerek yapılan Azeri Pilavı gelmektedir. Ayrıca Azerbaycan mantısı olarak da bilinen ve kıyma sosuyla doldurulmuş olarak pişirilen Düshbere bir diğer Azeri lezzetidir. Genellikle şişte çeşitli sebzeler ile pişirilen ve Hazar Denizi’ne özgü olan Mersin Balığı ve bilinen baklavadan farklı olarak içerisine safran eklenerek hazırlanan Bakü baklavası da mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Azerbaycan okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 1 Haziran itibari ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız