DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan’da Yüksek Lisans Yapmak

Azerbaycan'da yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin lisans eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilerin sınav sistemi içerisinde Azerbaycan Üniversitelerini kazanması önemli değildir. Yüksek lisans yapma imkânı her şekilde bulabilirler. Kariyer sahibi olmak, kaliteli bir eğitim almak, eğitimlerini ilerletmek ve uzmanlık belgelerini kazanmak isteyen öğrencilerin yüksek lisans için Azerbaycan Üniversitelerini tercih etmeleri kaliteli bir eğitim açısından önemli bir seçenektir.

Azerbaycan Üniversitelerinde geniş çaplı kütüphaneler ve bunun yanı sıra bilgisayar ağları ile yaygın bir öğrenci hizmeti verilmesi; gerekli olan tüm donanımları kapsaması açısından da bir avantaj içermektedir. Azerbaycan Üniversitelerinde lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler iki yıllık bir süreçte yüksek lisanslarını tamamlayabilmek için farklı birçok bölümde tercihte bulunabilir. 

Lisansüstü eğitim alma imkânı bulunan Azerbaycan Üniversiteleri, Avrupa standartları ölçüsünde öğrencilerin gerçek anlamda hayata hazırlanması açısından oldukça hassasiyet gösteren bir eğitim sunmaktadır. Yüksek lisansını tamamlayan öğrencilerin ayrıca master yapabilme olanağı da vardır ve bu sayede daha hızlı kariyerlerinde ilerleyebilirler. Sınav olmadan sadece belli prosedürler ölçüsünde kayıt olanağı bulunan Azerbaycan Üniversitelerinde yüksek lisans harçları da oldukça uygun ve ekonomiktir. Bunun yanı sıra Azerbaycan'da eğitim süresince konaklama, ulaşım gibi pek çok konuda ekonomik şartlar dâhilinde yaşam koşulları yer almaktadır. Eğitim süresince Azerbaycan’da kendinizi aktivite edecek birçok olanağı da bulabilirsiniz. 

Azerbaycan Üniversitelerinde ayrıca lisansını tamamlamış öğrencilerin uzaktan eğitim alarak yüksek lisans tamamlama koşulları da oldukça destekleyicidir. Çalışma hayatı içerisinde olan ancak bu nedenle yüksek lisans yapamayan kişiler için de önemli bir alternatif olarak değerlendirilebilecek bir fırsattır. Dilediğiniz bölümde uzaktan eğitim alarak yüksek lisans yapabileceğiniz gibi düzenli devam ederek de eğitiminizi devam ettirebilirsiniz.

Yüksek lisans almak ve Azerbaycan’da bu eğitiminizi sağlamak istiyorsanız gerekli olacak tüm ayrıntıları eğitim danışmanlarımızdan alabilir ve nasıl hareket edeceğiniz konusunda destek isteyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız