DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Azerbaycan'ın En Kaliteli  4 Üniversitesi

Azerbaycan; Türkiye'de “kardeş ülke” olarak andığımız bir ülke. Ayrıca yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenlerin, sınavsız üniversitelere giriş kazanmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir ülke. Azerbaycan’da eğitim, pek çok ülkeye nazaran uygun yaşam giderleriyle birlikte çoğu öğrenci adayı için cezbedici koşullar sunuyor. Ayrıca Sovyetler Birliği devlet üniversiteleri geleneğinden gelen eğitim geleneği ile günümüz Avrupa standartlarını aynı potada eriten üniversiteleri, uluslararası listeleri zorluyor. 

Sınav stresi yaşamak istemeyen, sınavlara girecek vakit veya enerjisi olmayan öğrenci adayları uzun zamandır Doğu Avrupa, Rusya bölgelerinde sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelere başvuruyor. Azerbaycan’da sınavsız eğitim sistemi oldukça düzenli bir şekilde uygulanıyor. Bu yazımızda bize bu kadar yakın olan bu ülkede eğitim alabileceğiniz en kaliteli 4 üniversiteden bahsedeceğiz.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur. Başvuranlara geniş bir eğitim yelpazesi sunan bu okulda eğitim Azerbaycan Türkçesi dilinde verilmektedir. Harç ücretleri 1500 ila 2000 dolar arasında değişmektedir. Bu okula her sınavsız üniversite gibi sadece lise diplomanız ve not dökümünüz ile başvurabilirsiniz. Eğitim dili Türkçe olduğu için herhangi bir dil yeterliliğini belgelemenize gerek yok.

Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan‘ın en eski ve saygın üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi; 1919 yılında kurulmuştur. Üniversiteden mezun olanlar arasında Azerbaycan eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev de bulunmaktadır. Bu prestijli üniversite dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. Eğitim dili Rusça ve Azerice olarak belirlenmiştir. 

Bakü Slavyan Üniversitesi

1946 yılında kurulmuş olan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, 2000 yılında Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in talimatı ile oluşturulan profesör kadrosu ile üniversite statüsüne geçmiş ve Slavyan Üniversitesi adını almıştır.
Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

1991'de Azerbaycan Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi adını alan okulun temelleri, 1923'de kurulan Bakü Tiyatro Okulu ile atılmıştır. Tiyatro ve Sahne Sanatları, Prodüktörlük ve Aktörlük eğitimlerinin çok talep görmesi ile zamanla önce yüksekokul, enstitü ve üniversite haline dönüşen Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi; Azerbaycan’ın en köklü ve prestijli okullarından bir tanesidir. 7 lisans, 1 hazırlık ve 1 yüksek lisans fakültelerinin bulunduğu üniversitenin toplam bölüm sayısı 34’tür.

Bize Ulaşın

Yurt dışında üniversite eğitimi almak ile ilgili sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız