DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi'nde Uygun Bütçeli Eğitim Fırsatları

Pek çok öğrencinin hayali, yurtdışında üniversite okuma şansı yakalayarak hem kaliteli eğitim imkanına kavuşmak hem de farklı kültürlerle tanışıp ufkunu genişletmektir. Öte yandan yurtdışında üniversite eğitiminin maddi yükü göz önünde bulundurulduğunda, pek çok kişi için yurtdışında kaliteli eğitim olanağı bir hayal gibi görünmektedir. Oysa, günümüzde uluslararası düzeyde eğitim veren sayısız kurum öğrencilere uygun bütçeli eğitim imkanları da sağlamaktadır. 

Azerbaycan’ın saygın eğitim kurumlarından olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi köklü ve prestijli bir üniversite olmasının yanında düşük masraflı eğitim imkanları sunmasıyla da pek çok öğrenci için ideal bir tercih konumundadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer almaktadır. Bakü, Kafkasların en büyük şehri olup kültür ve ticaret merkezi konumundadır. Bilimsel, kültürel ve endüstriyel anlamda çok gelişmiş olan bu şehir aynı zamanda turizm alanında da Kafkasların gözdesi konumdadır. Bu anlamda da yabancı öğrencilerin rahatlıkla uyum sağlayabilecekleri ve keyifli bir üniversite yaşamı geçirebilecekleri bir şehirdir. Şehirde tarihi hamamlar gibi eski mimari yapılar olduğu gibi modern mimari de gelişmiştir. Bakü, aynı zamanda parkları ve bahçeleriyle de sayısız yeşil alana sahiptir. Müziğinse Azerbaycan genelinde çok önemli olduğu bilinmektedir. Bu anlamda Bakü’de de halk müziğinden caza pek çok farklı müzik tarzında sayısız etkinlik gerçekleştirilmektedir. Sunduğu yaşam olanaklarının yanında, Bakü eğitim anlamında da öğrencilere uygun bütçeli eğitim fırsatları sunan üniversitelere sahiptir. 

Bakü’de bulunan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, 1950 yılında kurulmuş olup 26 akademik alanda 70 farklı uzmanlık programı vermektedir. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkeden eğitim kurumuyla işbirlikleri olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Azerbaycan Türkçesiyle eğitim imkânı sunması ve kaliteli bir eğitim imkânı sağlamasının yanında uygun eğitim masrafları da Azerbaycan Teknik Üniversitesi’ni, yurtdışında eğitim görmek isteyen Türk öğrenciler için ideal bir seçenek haline getirir. Türkiye’den gidecek olan öğrenciler, Rusça ve Azerice eğitim veren üniversitede iki dilden birini seçerek 1 yıllık hazırlık eğitimi alırlar. Üniversitede yer alan fakülteler şunlardır: Bilgisayar Donanımları ve Bilişim Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi, Makine Fakültesi, Metalürji Fakültesi, İşletme Mühendisliği ve Yönetimi Fakültesi, Ulaştırma Fakültesi, Telsiz ve Haberleşme Fakültesi ve Makine Teknolojileri Fakültesi. 

Eğer siz de yurtdışında uygun bütçeli ve kaliteli eğitim olanakları sunan üniversitelerde okumayı düşünüyorsanız, Azerbaycan Teknik Üniversitesi gibi önemli seçeneklere dair bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşme ayarlayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız