DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Türkiye’de tıp eğitimi almak isteyen ancak sınav sistemine takılan öğrenciler için bir alternatif de yurtdışındaki üniversitelerdir. Yurtdışındaki pek çok üniversitede tıp eğitimi almak için sınav şartı olmaması bu konuda büyük bir avantaj sağlar. İşte, Azerbaycan da bu ülkelerden biridir. Azerbaycan’da tıp okumak için aranan şart, lise mezunu olmaktır. Lise diplomanızla tıp okuyabilirsiniz!

 

Azerbaycan, ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığıyla yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri olmaya devam etmektedir. Türkçe eğitim seçeneği de Azerbaycan’ı cazip kılan noktalardan bir diğeridir.

 

Azerbaycan yükseköğrenim tablosu çeşitli aşamalardan geçmiştir. 1990’ların ortalarında, üniversite çağındaki öğrencilerin %17’si yükseköğretim programlarına kayıtlıydı. Bu nedenle 1993’ten itibaren üniversite ve yüksekokullarda bir reform ve yeniden yapılandırma süreci başlatılmış, bu doğrultuda Avrupa standartları hedeflenmiştir. 1991’de Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile bağımsızlığını yeniden kazanan Azerbaycan, eğitim kalitesini daha da arttırmak için birçok çalışma içerisine girmiştir. Buna paralel olarak, Azerbaycan Üniversitelerinin eğitim kalitesi de giderek artmıştır.

 

Yurtdışında tıp okumayı düşünüyorsanız, size önereceğimiz bir okul olan: Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan’da tıp alanında eğitim veren kurumların başında gelmektedir. ATÜ bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen ile tüm öğrenciler en üst kalitede eğitim alırlar. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de pratik eğitim görme imkânı sağlanmaktadır.

 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; iki ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesi kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi kapasiteli iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıya ev sahipliği yapar.

 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde eğitim Azerice, Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

 

Azerbaycan’da tıp eğitimi almak için alanında profesyonel eğitim kadromuz ile çalışmak isterseniz bizlere müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla ulaşabilir, dilerseniz İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze de görüşebilirsiniz. Tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanları tüm eğitim hayatınız boyunca yanınızda olacak, eğitim konusunda yaşayabileceğiniz herhangi bir soruna hızla müdahale ederek çözüme kavuşturacaktır. Yurtdışında üniversite seçenekleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve kontenjanlarımızdaki yerinizi almak için iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız