DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, tıp alanında üniversite eğitimi almak isteyen ancak Türkiye’deki üniversitelerden birine yerleşememiş öğrenciler için uygun ekonomik şartları, kaliteli ve AB standartlarındaki eğitim ve öğretim sistemiyle iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, devlet üniversitesidir. 1931 yılında temelleri atılan üniversite özel bir eğitim kuruluşu olarak Nariman Narimanov adıyla Azerbaycan Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermiştir. 1991 yılında Azerbaycan Tıp Enstitüsü ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi bağımsız bir eğitim merkezi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Kütüphanesinde 600 binden fazla kitap yer alan üniversitede birçok organizasyon, konferans, sempozyum ve seminer düzenlenmektedir. Dünya üniversiteleri arasında 8163. sırada yer almaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde 7 fakülte bulunmaktadır. Yabancı ülkelerden birçok öğrenciye eğitim veren Azerbaycan Tıp Üniversitesi; üniversiteye öğrenci kabul ederken lisede fizik, kimya ve biyoloji derslerini almış olmayı ön koşul olarak sunmaktadır. Eğitim dili İngilizce, Rusça ve Azericedir. Üniversitenin konaklama için yurtları da bulunmaktadır. Erken kayıt yaptıran öğrenciler için yurtta kalma olanağı bulunabilir ancak kapasitesi yeterli olmadığı için çok fazla öğrenci kabul edilememektedir. Sağlık merkezi, internet salonu, okuma salonu, sağlık hizmetleri, kütüphane ve spor bölümleri de üniversite yerleşkesi içinde yer almaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi yerleşkesinde 4 hastane, bilimsel araştırma merkezleri, 6 öğrenci yurdu, spor tesisleri, açık ve kapalı yüzme havuzları, çeşitli klinikler, 500 kişilik iki konferans salonu ve pek çok kompleks bulunmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde iki ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi yer almaktadır. 

Kaliteli öğretim standartları çerçevesinde eğitim veren Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde uygun ekonomik koşullarla eğitim alabilmek mümkündür. Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde okurken Azerbaycan'daki ekonomik şartlar çerçevesinde yaşam sürdürülebilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzman kadromuz en doğru tercihi yapabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Telefon veya Canlı Destek hattımız üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız