DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Üniversiteleri: Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

“İki devlet, tek millet” sözüyle ifade edilen Azerbaycan ve Türkiye, hem tarihi, hem kültürleri hem de dilleri ile birbirlerine yakından bağlı iki devlettir. Yurtdışında üniversite okumak istiyorum ama yabancılık çekmek, bildiğim alıştığım kültürden uzaklaşmak istemiyorum diyorsanız Azerbaycan tam aradığınız ülke olabilir. 

Her üniversitenin belli bir alanda uzmanlaştığı Azerbaycan’da, Bakü Devlet Üniversitesi gibi geniş alan yelpazesine sahip, köklü ve başarılı üniversiteler de mevcuttur. 1 yıllık, İngilizce, Azerice ya da Rusça dilinde hazırlık eğitimi aldıktan sonra başlanan lisans programının eğitim süresi 4 yıldır. 

Başkent Bakü’de yer alan Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, 1920 yılında eğitim hayatına başlamış köklü bir üniversitedir. Azerice, Rusça ve İngilizce dilinde eğitim veren Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, oldukça büyük bir kampüse sahiptir ve kampüs alanı içerisinde küçük bir şehir yaşamı sunmaktadır. 5 eğitim binası, araştırma ve eğitim laboratuvarlarının yanı sıra okuma salonları, kafeteryalar, spor alanları olan eğlenceli bir kampüse sahiptir. 

Sınavsız kayıt yapılabilen Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nde ÖSYM’nin tercih listesiyle burslu giriş de yapabilmektesiniz. Mimarlık, İnşaat, Enerji Kaynakları ve Nakil Sistemleri, Ulaştırma, İnşaat Teknolojileri, İnşaat ve Ekonomi, Mekanik ve Otomasyon Fakülteleri ve Hazırlık Fakültesi bulunan üniversitenin eğitim ücretleri, burs imkanları ve çok daha fazlası için ayrıntılı bilgi alabileceğiniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizle iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alarak ziyaret edebilirsiniz. Kardeş ülke Azerbaycan’ın diğer üniversiteleri ve yaşam koşulları hakkında Draft Yurtdışı Eğitim’in alanlarında uzman ve deneyimli danışmanları ile görüşüp bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız