DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Üniversitelerinde Lisans Tamamlama Bölümleri Hangileridir?

Lisans tamamlama, iki yıllık bir ön lisans yapmış kişilerin eğitimlerini tamamlamak için sıklıkla başvurduğu bir eğitim metotudur. Bu metot sayesinde yüksekokul okumuş öğrenciler eğitimlerini dört yıla tamamlayarak kariyer imkanlarını gözle görülür bir ölçütte genişletebilirler. Özellikle Azerbaycan üniveristelerinde bulunan lisans tamamlama bölümleri, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin başlıca tercihleri arasındadır.

Türkiye’de lisans tamamlama son derece zorlu bir süreçtir. Çünkü Türkiye’de lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin karşısına Dikey Geçiş Sınavı çıkmaktadır. Bu sınav ülkedeki en zorlu sınavlardan biridir ve en zorlu sınavlardan birisi olduğu için de çoğu öğrenci istediği puanı alamayarak, eğitimlerini yarıda bırakmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da lisans tamamlamaya yönelen çoğu öğrenci yurtdışına açılmayı tercih etmektedir.

Peki, yurtdışında lisans tamamlama yapılacak en makul ülke hangisidir? Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizler için bu konuyu araştırdık ve aldığımız yanıt, kardeş ülkemiz Azerbaycan oldu.

Azerbaycan’da Lisans Tamamlama

Kardeş ülkemiz Azerbaycan, Türkiye’nin uzun yıllar boyunca yoğun bir bağ içerisinde olduğu ülkeler arasındadır. Türkiye Türkçesi’ne çok yakın olan Azerbaycan Türkçesi’nin konuşulduğu ülkede lisans tamamlama eğitimi almak size evinizde hissettirecektir. Ülkenin başkenti Bakü, son derece bayındır ve gelişmiş bir şehir olup, refah açısından bir çok Avrupa kentine taş çıkartmaktadır. Üniversiteleri açısından da Azerbaycan, uluslararası tanınırlığa ve saygınlığa sahip kurumları bünyesinde barındırmaktadır. Peki bu okullar hangileridir?

Uluslararası İlişkiler ve Bölgecilik - Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi’nin temelleri 1946 yılında kurulan Azerbaycan Öğretmen Üniversitesi’ne dayanmaktadır. Kurum, 2000 yılında Azerbaycan başkanı Haydar Aliyev’den gelen bir direktif ile oluşturulan profesör kadrosunun güdümünde üniversite statüsünü kazanmıştır. Bu statüyü kazandıktan sonra da kurum Slavyan Üniversitesi adıyla bilinir olmuştur. Sahip olduğu kaliteli eğitim ve ekonomikliği sayesinde okul,i dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlayan bir kurum haline gelmiştir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konusunda dillere destan bir eğitim veren kurum geniş çaplı uzmanlaşma olanaklarıyla birlikte ileri düzeyde bir lisans tamamlama imkanı da sunar.

Ekonomi - Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi, kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın en saygın üniversitesidir. 1919 yılında kurulmuş olan BDÜ, Sovyet yöneticiler tarafından bir dönem kapatılmış ancak 1934 yılında yeniden açılmıştır. İki fakülteyle eğitim vermeye başlayan BDÜ günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Kurumda sadece lisans ve tamamlama programları değil, yüksek lisans ve doktora programları da bulunmaktadır. Ülkenin en iyi ekonomistlerini yetiştiren Bakü Devlet Üniversitesi söz konusu alanda harika bir lisans tamamlama olanağı sunmaktadır.

Yurtdışında lisans tamamlama eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve yurtdışı okullarından birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in modern ve vizyonu geniş eğitim danışmanları ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüz yüze görüşebilirsiniz. Siz de ihtiyacınız olan yurtdışı eğitimini size en uygun şekilde belirlemek için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız