DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Azerbaycan Üniversitelerinde Tıp Eğitimi Fırsatları

Kardeş ülke Azerbaycan, ülkemize olan kültürel yakınlığı ve yaşam maliyetlerinin oldukça uygun oluşu nedeni ile Türk öğrencilerimizin yurt dışı eğitimleri için sıklıkla tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Bugün itibariyle Azerbaycan’da 38 devlet üniversitesi, 11 özel üniversite bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir.

Yurt Dışı Eğitimi İle Göz Dolduran Bir Ülke: Azerbaycan

Günümüzde, dünya sıralamasında giderek yükselen üniversiteleri ile Azerbaycan’ın yurtdışı eğitimde tercih edilen ülkelerden biri olmaya devam edeceği görülmektedir. Özellikle 1993’ten itibaren üniversite ve yüksekokullarda başlatılan kapsamlı reform ve yeniden yapılandırma çalışmaları meyvelerini vermeye başlayarak çoğu Azerbaycan üniversitesi Avrupa standartlarında eğitim veren kurumlara dönüşmüştür. Ayrıca, Azerbaycan’da tıp ve pedagoji alanlarında da eğitim alabileceğiniz köklü üniversiteler bulunmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi, 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişilik iki konferans salonu, 6 eğitim binası, kütüphanesi, klinikleri, araştırma merkezleri ve daha birçok tesisiyle büyük bir üniversitedir. Bugün dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Bakü Devlet Üniversitesi’nden ayrılarak kurulmuştur.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan tıp fakültesi, 1991’de Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile bağımsızlığını yeniden kazanan Azerbaycan, eğitim kalitesini daha da arttırmak için birçok çalışma içerisine girmiş bugünkü yapılanmasını oluşturmuştur. 7 fakülte ile eğitim veren üniversitede 7500 öğrenci bulunmaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir.  Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de eğitim görme imkanı sağlanmaktadır.

 Azerbaycan Tıp Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız