DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan’ın en eski üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde hayalini kurduğunuz bölümü hiçbir sınav engeline takılmadan okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Yalnızca lise diplomanız ile dünyanın en saygın ve kalite sıralamasında ilk 1000 içinde yer alan Bakü Devlet Üniversitesi’ne kaydolabilirsiniz!

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 1919 yılında kurulan Bakü Devlet Üniversitesi, yaklaşık 100 yıllık birikimi ile bugün 17 farklı fakültede öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerine Avrupa standartlarında bir eğitim sunan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Üniversitenin sunduğu programların eğitim dili seçenekleri arasında Azerbaycan Türkçesinin de olması Türkiye’den giden öğrenciler açısından ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Rusça eğitim dili seçeneğine de sahip olan üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmek isteyen öğrenciler, YÖK denkliğine başvurduklarında genellikle problem yaşamamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi’nin lisans programları ülkemizde olduğu gibi 4 yıllık bir eğitim sürecini kapsar. Üniversite; uluslararası ilişkiler, hukuk, psikoloji, sosyoloji, felsefe, ekonomi ve gazetecilik gibi bölümlerin yanı sıra jeoloji, kimya, kimya öğretmenliği, kimya mühendisliği, biyoloji, biyoloji öğretmenliği, fizik, matematik öğretmenliği gibi doğa bilimleri alanlarını da bünyesinde barındırmaktadır. 

Bugün uluslararası alanda prestij sahibi olan Bakü Devlet Üniversitesi, Türkiye’den gelen öğrenciler de dahil olmak üzere yaklaşık 1500 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 45’ten fazla ülkenin üniversitesi ile ortak çalışmalar ve araştırma projeleri yürüten üniversite uluslararası alanda tanınırlığını günden güne artırmaktadır. Rusya, İsveç, Polonya, İtalya, Hollanda, Gürcistan ve Mısır, Bakü Devlet Üniversitesi’nin işbirliği içinde olduğu ülkeler arasında yer alır. Türkiye’den ise, ortak çalışma ve projeler yürüttüğü üniversiteler arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi bulunmaktadır. 

Bugün dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan bir üniversitede sınav engeline takılmaksızın yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler açıdan Bakü Devlet Üniversitesi tercih sebebi olmayı sürdürmektedir.  

Eğer siz de Bakü Devlet Üniversitesi’nin sunmuş olduğu bu olanaklardan faydalanmak, üstelik eğitim harcamaları konusunda Türkiye ile paralellik gösteren bir üniversitede eğitim görme şansını yakalamak istiyorsanız alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz. Bakü Devlet Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan her türlü ayrıntı konusunda danışmanlarımız sizlere gereken bilgiyi eksiksiz olarak aktaracaktır. Hayalini kurduğunuz eğitimi güven ve kalite çerçevesinde planlamak için bizi arayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız