DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi Denklik

Azerbaycan‘ın en eski ve saygın üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi, 1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycan’da okumak isteyenlerin sayısını yeniden arttırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye yalnızca iki fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur.

Bakü Devlet Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite arasına girmeyi başarmış saygın bir eğitim kurumudur.

Bakü Devlet Üniversitesi, Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim anlayışı ile öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir. Bakü Devlet Üniversitesinde bulunan bölümlerde sınav şartı olmadan yükseköğretiminizi tamamlayabilme olanağı bulunmaktadır. Eğitim dili olarak Rusça ve Azerbaycan Türkçesi kullanılmakta olan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi ayrıca direk denklik sağlaması açısından da Türkiye'deki öğrenciler için bir avantaj yaratmaktadır. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde yükseköğrenim olanağı bulunmasının yanı sıra ayrıca yüksek lisans, doktora programları da bulunmaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi, Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitimi çok ekonomik koşullarda alma imkânı sağlamaktadır. ÖSYM kılavuzunda da yer alan üniversite aynı zamanda sınavsız olarak da öğrenci kabul etmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi ile ilgili tüm detaylar, denklik durumu, bölümler, süre ve ücretlerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımız ofislerimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaklardır. Yurtdışında kaliteli bir eğitim olanağını değerlendirmek istiyorsanız; Bakü Devlet Üniversitesi eğitim tercihleriniz arasında mutlaka bulunmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız