DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Balkan Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Türkiye’deki sınav sisteminin zorlayıcı sürecinden muaf olarak, yurt dışında masrafsız bir eğitim almak düşüncesinde iseniz, Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi veya diğer adı ile Balkan Üniversitesi, tam size göre! Balkanlar’ın gözdesi Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için sadece lise diplomanız yeterlidir. Makedonya’nın başkenti Üsküp’de bulunan Balkan Üniversitesi, uluslararası bir eğitim kurumudur. Avrupa’nın, Amerika’nın ve Türkiye’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerini karşılayamayan pek çok öğrenci ve ebeveyn global kalitede bir eğitim için bu üniversiteyi tercih etmektedir. Balkan Üniversitesi eğitim ücretlerini merak ediyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi global bir üniversite olduğundan dolayı eğitim dili İngilizce’dir. Bu sebepten dolayı kayıt sırasında öğrencilerinden dil yeterliliğini belgelemelerini istemektedir. Kurumun eğitim dilinin İngilizce olması size ufkunuzu genişletmek için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda ülkemizce de tanındığından dolayı size Türkiye’de çalışma imkanı da sağlamaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri

Üniversitede, Türkiye’de son derece yüksek puanlar gerektiren Hukuk, Mühendislik ve Mimarlık gibi bölümleri herhangi bir sınav engeli ile karşılaşmadan makul ücretler ile alabilirsiniz. Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma imkanına ulaşamayan öğrenciler için bu sebepten dolayı bu kurum bulunmaz bir fırsattır.

2007 yılından itibaren üniversite statüsünü kazanmış olan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İİBF, Teknik Bilimler, Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültesi alanlarında adını duyurmayı başarmış saygın bir kurumdur. Bu üniversiteye Türkiye’den giden öğrencilerin sık sık tercih ettiği bölümler dahilinde Hukuk, Psikoloji, PDR, İnşaat Mühendisliği gibi bölümler mevcuttur. Balkan Üniversitesi’ni tercih eden üniversiteler yukarıda bahsedilen bölümlerde üst düzey kalitede eğitim alma şansına kolaylıkla erişmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olan kurum, Avrupa’nın en saygın eğitimini vermektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ücretleri

Makedonya’nın öncü kurumlarından olan Balkan Üniversitesi veya bir diğer adıyla Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin eğitim ücretleri Türkiye’deki üniversitelere kıyasla son derece makuldür. Sizlere global bir eğitim perspektifi sağlayacak olan kurumun  yıllık eğitim ücretleri 19.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Bu ücretler her ne kadar başta kulağa yüksek gelseler de Türkiye’deki ve Avrupa’daki özel üniversiteler ile kıyaslandığında çok uygun ve makul karşılanmaktadır. Uluslararası standartlarda bir eğitimi bu fiyatlar bazında alabilmek ise insanın hayatında sadece bir defa karşılaşabileceği bir şanstır dersek, hiç abartmış olmayız.

Balkan Üniversitesi’ne kayıt olmak ve daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız