DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Balkan Üniversitesi Kayıt Süreci Nasıl İşlemektedir?

Yurt dışında eğitim denince akla ilk gelen üniversitelerden biri olan Balkan Üniversitesi Makedonya'da bulunmaktadır. Üsküp’te yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya'nın dünyaya açılan kapısı haline gelmiş kaliteli ve saygın bir eğitim kurumudur. Avrupa ve ABD’deki akademik sisteme göre şekillendirilen okul, dünyanın hemen hemen her kıtasından öğrenci kabul etmekte ve çok kültürlü bir ortamı içerisinde barındırmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi, akademik anlamda da son derece başarılı bir eğitim kurumudur ve bunun en büyük sebeplerinden birisi okulun adını sadece Makedonya’da değil tüm dünyada duyurmak istemesidir.

2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür vakfı tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Erasmus ve Mevlana programlarıyla uyumlu olan üniversite, global bilinirliğe ulaşmayı başarmış saygın bir eğitim kurumudur. Türkiye’den gelen öğrencilerin kültürel yakınlıktan dolayı sık sık tercih ettiği Makedonya’da konuşlanmış olan üniversite pek çok alanda eğitim vermektedir. Bu alanların başında da Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi alanlar vardır.

Kayıt Süreci Ve Detaylar

Türkiye’de  yüksek puan gerektirdiği için okunması hayli zor olan pek çok bölümü, bu üniversite sayesinde okuyabilirsiniz. Çünkü okul sınavsız geçiş hakkını öğrencilerine tanımaktadır. Herhangi bir sınava girmeden sadece lise diplomanız ile üniversiteye kayıt olabilirsiniz. Bundan dolayı, Türkiye’de istediği kurumda eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil eder. Sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri de ağırlayan bu eğitim kurumu yaşam tecrübesi kazanmanıza da yardımcı olacak ve sizi kariyerinize en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin bütün eğitim programları Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Üniversitenin lisans programları tercih ve yerleştirme kılavuzunda da yer almaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Balkan Üniversitesi yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere uygun maddi koşullarda eğitim imkanı sunan bir kurumdur. Bu saygın kurumda eğitim alabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Kurum bünyesinde Hukuk, Mimarlık, Bankacılık, Ekonomi, Medya, Tasarım, Eğitim ve Mühendislik gibi farklı eğitim programlarını Avrupa standartlarına uygun bir müfredat ile birlikte alabilirsiniz.

Balkan Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız