DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Balkan Üniversitesi Ücretleri

Lise yılları içerisinde her öğrencinin en büyük ideali üniversite sınavlarını kazanarak istediği bölüm ile ilgili eğitim almaktır. Genelde Türkiye'de üniversiteye hazırlanmak için gerekli bir takım ek takviyeler ve dersler ortaya çıkar. Çünkü eğitim sisteminde sınava hazırlanmak için verilen eğitim yetersiz kalmaktadır. Dershaneler ya da özel öğretmenlerden alınan derslerle sınavlarda başarılı olmaya çalışılır. Ancak bu imkânları bulamayan ya da ailesinin maddi açıdan bu imkânları yaratması mümkün olmayan birçok öğrencinin istediği üniversitede eğitim alamaması gibi sonuçlar da doğabilmektedir.

Eğitim sisteminde ortaya çıkan bir takım yanlışlar; üniversite sınavlarında başarılı dahi olsa bir öğrencinin istediği bir yeri kazanamamasına etken yaratmaktadır. Üniversite sınavlarında açıkta kalan birçok  öğrenci daha sonra lise mezunu olarak çalışmaya başlar. Üniversite sınavında başarılı olamayıp açıkta kalanlar için özel üniversiteler bir alternatif oluşturmaktadır. Ancak Türkiye'de bulunan özel üniversitelerde eğitim almak için mutlaka üniversite sınavında taban puan zorunluluğu yer almaktadır. O nedenle yine de okuyamayan ve özel üniversitelerde de eğitim alamayan birçok öğrenci vardır. Genelde açıkta kalan bu öğrenciler için yurtdışında büyük bir avantaj sağlayacak, sınavsız öğrenci alan üniversiteler bulunmaktadır.

Balkan üniversiteleri bu açıdan oldukça büyük bir avantaj sunmaktadır. Ücretlerinin de uygun olması Türkiye'den birçok öğrencinin Balkan üniversitelerini tercih etmesine neden oluyor. Üstelik bu üniversitelerde yer alan eğitim sistemi Avrupa standartları ölçüsünde ve kaliteli bir şekilde sunulmaktadır. Balkan ülkelerinde yer alan YÖK tanınırlığına sahip üniversiteler ayrıca mezun olduğunuzda Türkiye'de kolaylıkla iş bulabilme imkânı yaratır. 

Balkan ülkeleri arasında yer alan birçok ülkede üniversite eğitimi verilmektedir. Özellikle Makedonya, Polonya, Rusya gibi ülkeler Türk öğrenci kabul etmektedir. Türkçe eğitim veren üniversitelerin de bulunması bu ülkelerde eğitim almanın bir diğer avantajıdır. Özellikle Makedonya'da bulunan üniversitelerden bazıları Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında bulunmaktadır. Ayrıca Makedonya'da konuşulan dillerden birinin Türkçe olması öğrencilerin üniversite hayatı boyunca yabancılık çekmeden o ülkeye adapte olmasını daha fazla kolaylaştırıyor.

Balkan üniversiteleri ile ilgili ücretleri öğrenmek istiyorsanız ve ayrıca üniversitenin kayıt dönemleri gibi birtakım ayrıntılar hakkında bilgi edinmek isterseniz; Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz içerisinde aklınıza takılan birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Balkan üniversitelerinin ücretleri, öğretim dönemleri, kayıt şekilleri, konaklama, vize işlemleri, YÖK denkliği, tanınırlık ve akredite gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul merkez şubelerimizde Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık siz değerli öğrencilere yardımcı olmak için hizmet vermektedir. Dilerseniz yüz yüze danışmanlarımızla görüşebilir ya da sitemiz üzerinden canlı desteğe bağlanarak sorularınızı sorabilirsiniz. İyi ve kaliteli bir eğitim almak ve Balkan üniversitelerine sınavsız olarak kayıt yaptırmak istiyorsanız; bu şansı değerlendirmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız