DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Balkan Üniversitesinde Okumanın Avantajları

2006 yılında Makedonya’nın aydınları ve akademisyenleri tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi kısa sürede ülkenin en iyi üniversitelerinden birisi olma konumuna ulaşmıştır. Türkiye ile arasında pek çok anlaşma bulunan bu üniversite yurtdışında eğitim görmek isteyen çok fazla sayıda Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu bilgiye baktığımızda haliyle Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Türk öğrencilere büyük avantajlar sağladığı kanısına ulaşmaktayız. Peki, Makedonya’nın genç, dinamik ve gelişmeye açık üniversitelerinden olan Balkan Üniversitesi’nin öğrencilere sağladığı ve kendisini yaygın bir tercih kılan avantajları nelerdir.

Türk Lirası ve Taksitli Ödeme Seçenekleri

Bünyesinde çok fazla Türk öğrenciyi barındıran kurum, aynı zamanda uygun eğitim ücretlerine sahip bir üniversitedir. Ancak bu okulun zorlu ekonomik şartlar dahilinde Türk öğrencilere verdiği en büyük destek uygun fiyatları değildir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye’den gelen öğrencileri için taksit seçeneğiyle birlikte, yıllık eğitim ücretini Türk lirası ile ödeme şansını da sunmaktadır. Ailelerin ve öğrencilerin keseleri için büyük bir avantaj olan bu durum, okulun tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Aynı zamanda Makedonya öğrenci dostu bir ülke olduğundan dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyenler için ülke ve okul tercih listesinin başında gelmektedir.

YÖK Akreditasyonu

Yurtdışına çıkan pek çok öğrencinin ve ailelerinin kafasında beliren önemli bir soru vardır; o da yatırım yaptıkları eğitim kurumunun YÖK’e akredite olup olmadığıdır. Çünkü YÖK’e akredite olan kurumlar öğrencilere eğitimlerini bitirdiklerinde Türkiye’de çalışma imkanı da sağlar. Bunun sebebi ise YÖK’ün kurumun diplomasını verdiği akreditasyon bağlamında tanımasıdır. Uluslararası Balkan Üniversitesi, YÖK’e 7. dereceden akredite olmuş bir eğitim kurumu olduğu için öğrencilerine Türkiye’de çalışma imkanı sağlamakla beraber aynı zamanda YÖK’ün tercih kılavuzlarında da kendisine yer bulmaya hak kazanmıştır.

İngilizce Eğitim

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin ismindeki “uluslararası”, sadece okulu prestijli olarak göstermek için konulmuş bir ünvan değildir. Balkan Üniversitesi eğitim standartları açısından gayet uluslararası bir eğitim kurumudur. Bunun en önemli ispatlarından birisi, Balkan Üniversitesi’nin eğitim dilinin İngilizce olmasıdır. Üniversite eğitimi almakla birlikte bu sayede yabancı dillerini de geliştirme fırsatı bulan öğrenciler, üniversitede bulundukları sürece dünyadaki en çok konuşulan dili de öğrenme fırsatına ulaşırlar.

Uygun Fiyatlar

Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda son derece uygun fiyatlara sahiptir. 19.800 TL’den başlayan yıllık eğitim ücretleri sayesinde bu saygın kurum, Türkiye’deki özel üniversitelerden daha uygundur.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt seçeneklerini öğrenmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız