DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Balkanlar Bölgesinde Denklik Problemi Yaşamayacağınız Ülkeler

Yurt dışında eğitim almayı düşünenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri hiç kuşkusuz “Eğitim alacağım üniversitenin YÖK denkliği var mı?” sorusudur. Özellikle yabancı bir ülkede eğitim almak isteyen ve eğitim sonrası Türkiye'ye dönüp mesleğini burada yapmayı düşünenler için can alıcı konulardan birisi Yök denkliği konusudur diyebiliriz. Özellikle Balkanlar bölgesinde bulunan bazı ülkelerde ve bünyesindeki üniversitelerde Yök denkliği problemi yoktur. Hem eğitim kaliteleri ile hem de akademik duruşları ile oldukça itibar gören bu üniversiteler, yurt dışında eğitim almayı düşünen kişilerin tercih etmesi gereken kurumlardır. Peki bu ülkeler ve bünyesindeki okullar hangileridir?

Yurt Dışı Eğitimi Denince Akla İlk Gelen Ülkelerden Biri: Makedonya

Türk dostu yapısı ve kültürüyle Türkiye’den pek çok öğrencinin gittiği Makedonya, aynı zamanda müfredat açısından da ülkemize çok yakın üniversitelere sahip olduğundan dolayı YÖK ile kolay etkileşim kuran okulları içerisinde barındırmaktadır. Makedonya’da bulunan üniversitelerin büyük bir kısmı hem Türkçe eğitim vermekte hem de YÖK denkliğine uymaktadırlar. Ve bu sayede Türkiye’deki öğrenciler bu kurumlara büyük ilgi gösterirler.

Makedonya’nın Gostivar isimli Türk nüfusun yoğun olduğu şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, toplamda 4 farklı fakültede devam zorunluluğu olmadan eğitim veren bir kurumdur. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna da sahiptir. Bundan dolayı, bu kurumda alacağınız bir eğitim ile derslerinizi Türkçe alma şansına da sahip olursunuz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi özellikle Hukuk ve Medya eğitimi gibi alanlarda kaliteli programlar sunan bir üniversitedir. Gelişmiş bir ağa sahip olan bu eğitim kurumu aynı zamanda uluslararası bağlantılar oluşturmak isteyen pek çok öğrenci için de ideal bir statüdedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Balkanlar'da Yök denkliği problemi çekmeyeceğiniz bir diğer kaliteli kurum, Uluslararası Balkan Üniversitesi'dir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi 2007 yılından itibaren üniversite statüsüne kavuşmuştur. Kurum, İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır.Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri de mevcuttur. Bu bölümleri, bu saygın kurumda kaliteli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanı kadromuz ile yüz yüze görüşebilir ve hayallerinizdeki bölümü kaliteli ve prestijli bir okulda okumak için atmanız gereken adımı size en uygun şekilde atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız