DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Balkanlarda İngilizce Üniversite Eğitimi:  Uluslararası Balkan Üniversitesi

Ülkemizin yoğun kültürel, siyasi ve ekonomik ilişkiler içinde bulunduğu Balkanlar, özellikle son on yılda eğitim alanında gerçekleştirilen atılımlarla yurtdışı üniversite eğitimi açısından da büyük önem kazanmış bir bölgedir. Özellikle Makedonya ve Sırbistan üniversitelerinin Bologna sürecine dahil olmaları ve uluslararası standartlara ulaşma yönünde gösterdikleri büyük çaba sayesinde bu ülkelerde eğitim kalitesi sürekli yükselen bir grafik sergilemiştir. 

Kültürel anlamda büyük bir zenginlik arz eden Balkanlarda çok farklı dillerde ve çeşitlilik gösteren müfredat yaklaşımlarıyla üniversite okumak mümkündür. Geniş bir bölüm ve alan yelpazesinde Türkçe, Makedonca, Arnavutça, İngilizce, Bulgarca gibi dillerde eğitim alabilirsiniz.

Balkanların şirin ülkesi Makedonya’da 2006 yılında kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurtdışında eğitim için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir: Üsküp’te International Balkan University (IBU) adıyla faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizle olan yoğun bağları sayesinde diğer Türk üniversiteleri gibi ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadır. Bir grup iş adamı, akademisyen ve entelektüel tarafından Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuştur. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi, özellikle İngilizce müfredatıyla ön plana çıkan kaliteli bir üniversitedir. Bugün artık bir dünya dili haline gelmiş olan İngilizce sunulan eğitim müfredatı, üniversitenin uluslararası niteliğine ve kalitesine büyük katkıda bulunmaktadır. IBU’da eğitim faaliyetleri 7 fakülte ve 28 bölümde sürdürülür. IBU’da eğitim alabileceğiniz fakülteler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Sanat-Tasarım Fakültesi olarak sıralanabilir. IBU’da hayalini kurduğunuz hukuk, bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, psikoloji gibi bölümlerde çok kaliteli eğitim alarak meslek hayatınıza bir adım önde başlayabilirsiniz. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu bir diğer avantaj da Türkiye’den gelen öğrencilere Türk Lirası ile ödeme ve taksit kolaylığı sağlamasıdır. Geçtiğimiz yıl döviz kurlarında yaşanan ani dalgalanmalar karşısında dik duruş sergileyen IBU’nun bu kararı Türk öğrenciler için önemli bir avantajdır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Balkanlarda kendi kültürümüzün sıcaklığında ve aynı zamanda dünya standartlarında İngilizce eğitim alabileceğiniz üniversitelerin başında gelir. IBU hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz İstanbul, Ankara veya İzmir ofislerimizden randevu alarak bir çay veya kahve eşliğinde tecrübeli ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz. Ekibimiz, yurtdışı eğitim dünyası ve Balkanlarda eğitim hakkında merak ettiğiniz tüm konuları açıklamaktan memnuniyet duyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız