DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Balkanlarda Mimarlık Eğitimi Alabileceğiniz Avantajlı Üniversiteler

Mimarlık, tasarım konusunda kendisini geliştirmek isterken aynı zamanda teknik konularda da eğitim almak isteyen, hayalgücü kuvvetli ve vizyoner öğrencilerin tercih ettiği bir bölümdür. Mezunlarını göz kamaştırıcı maddi imkanlarla donatan bu bölümü okumak yüksek öğrenim almak isteyen hemen hemen her öğrencinin hayalidir. 

Akademik koşulların zorluğu dolayısıyla birçok öğrenci bu hayalini yurtiçinde gerçekleştirmekten mahrum kalmaktadır. Ancak mimarlık alanında eğitim almak Türkiye’ye kıyasla yurtdışındaki bir çok ülkede çok daha kolay akademik şartlar altında mümkün olmaktadır.

Ekonomik uygunluklarıyla tanınan Balkan ülkeleri mimarlık eğitiminin Türkiye’ye kıyasla çok daha kolay bir şekilde alınabileceği ülkelerin arasındadır. Bu ülkelerden olan Makedonya, Türk kültürüne yakınlığı, yoğun Türk göçmen nüfusu ve sağladığı uygun ekonomik koşullarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Yugoslav Cumhuriyeti’nin dağılmasından bu yana kendisini akademik anlamda harika bir şekilde geliştiren Makedonya, sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin yurtdışı eğitim için seçtiği bir merkez haline gelmiştir.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Üsküp Amerikan Üniversitesi, kaliteli bir mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıradadır. 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti’ndeki en büyük bağımsız ve özel üniversite olarak kurulan Üsküp Amerikan Üniversitesi, Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Seçkin yazarlar tarafından oluşturulan teorik eğitim ve güncel akademik literatürü harmanlayan detaycılıkla hazırlanmış bir müfredatla Amerika tabanlı eğitim anlayışını birleştiren Üsküp Amerikan Üniversitesi, kendisini devlet desteğinden bağımsız, temel eğitimini İngilizce dilinde veren, bölgesel ve küresel düzeyde faaliyette bulunan bir üniversite olarak tanıtmaktadır. Üsküp Amerikan Üniversitesi, tüm öğrencilerinin ciddiye alındığı ve saygı duyduğu bir eğitim kurumu olarak da adını duyurmuştur. Öğrencilerinin titizliğiyle göze çarpan eğitim kurumu aynı zamanda profesyonel ve bütüncül bir eğitim anlayışı sunduğundan dolayı iyi bir tercihtir.

Yine Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Üsküp Amerikan Üniversitesi gibi uluslararası bir üniversitedir. Avrupa ve ABD’deki üniversitelere kıyasla çok daha uygun bir fiyata sahip olan bu uluslararası üniversite aynı zamanda İngilizce eğitim vermektedir. Bu sayede eğitiminizin global bir prestij ve tanınırlık kazanmasını sağlayan okul ülkemizce tanındığından dolayı yurtdışında okuyup yurtiçi kariyer hedefleyen öğrencilerin ana tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle mimarlık konusunda Üsküp Amerikan Üniversitesi ile beraber Makedonya’da verilen en gelişmiş ve ülkelerarası eğitime sahip olan Balkan Üniversitesi hem yurtdışındaki statüsü hem de yurtiçindeki denkliği sayesinde bir yüzü yurtdışına diğer yüzü yurtiçine bakan bir kariyer imkanı sunar.

Balkanlarda mimarlık eğitimi almak, balkan üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı eğitim süreci ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan osiflerimizi ziyaret edebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızla görüşerek, geleceğinizi en doğru adımlarla planlayabilir ve yurtdışı eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız