DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Balkanlarda PDR Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

İnsan psikolojisinin önemi bilim camiası tarafından anlaşıldığından bu yana akademik anlamda büyük saygı görmeye başlayan psikoloji alanı, bünyesinde sadece yetişkinlere değil öğrencilere de psikolojik danışmanlık verilmesini sağlayan psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanını da bulundurmaktadır. Yetenekli psikologların eğitim kurumlarında ve iş yerlerinde görev yapmasını sağlayan psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü idealist mezunlarına iyi bir kariyer imkanı sunmasıyla sosyal bilimler alanında ilerlemek isteyen öğrencilerin önemli tercihleri arasında yer alır.

Sözel tabanlı bir eğitime sahip olan psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü maalesef ülkemiz yüksek öğrenimi çerçevesinde matematik bilmeyi de gerektiren eşit ağırlık klasmanı içerisindedir. Bu nedenden dolayı psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimi almak isteyen birçok öğrenci bu hayaline kavuşmakta zorlanmaktadır. Fakat bu durum yurtdışında eğitim alma seçeneğine de kapı aralayan bir avantajdır.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimini mevcut Avrupa ülkeleri arasında en iyi sağlayan bölgelerden birisi, ülkemize yakınlığıyla bilinen Balkanlar bölgesidir. Yugoslavya’nın dağılmasından beridir toplumsal ve bireysel analiz odaklı sosyal bilimlere büyük bir önem vermeye başlayan Balkan ülkelerinin psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında gösterdikleri gelişim uluslararası bir saygınlığa sahip akademik yayın ve kuruluşlarca tanınmıştır. 

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanındaki akademik yeterliliği güvenilir kaynaklarca tescillenen Balkan ülkeleri arasında bu alanda mevcut olan en kalifiye eğitimi veren ülke, Türk kültürüne yakınlığıyla da bilinen Makedonya’dır. Sınavsız eğitim imkanı sunan ve alternatifi konumundaki Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik açıdan çok daha uygun bir yurtdışı eğitim seçeneği olan Makedonya’da psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitiminin verildiği en iyi üniversite ise Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan üniversite içinde bulunduğu şehrin yoğun ve kültürel açıdan zengin hayatından dolayı kusursuz bir üniversite yaşamı sunmaktadır. Bunun yanı sıra kültürel yakınlığın beraberinde getirdiği olumlu akademik ve sosyal ilişkilerden dolayı Türk öğrencilere kabul sürecinde büyük kolaylıklar sağlamasıyla tanınan Balkan Üniversitesi aynı zamanda ülkemize, en önemli kentlerinden yapılacak bir veya iki saatlik bir uçuş uzaklığında olduğundan dolayı da yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında öne çıkar.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimi açısından bu üniversiteyi öne çıkaran özelliklerden birisi de şüphesiz ki yılların tecrübesine sahip olan akademik kadrosudur. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanındaki birden fazla disiplinin yetiştirdiği öğretim görevlilerini bünyesine katmış olan üniversite bu sebepten dolayı çok yönlü bir eğitimi en iyi alabileceğiniz yüksek öğrenim merkezlerinden birisi haline gelmiştir. 

Balkanlarda PDR eğitimi almak ve yurtdışında PDR eğitimi hakkında daha detaylı ve doğru bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda kendini ispatlamış uzmanlarımızla yurtdışı eğitiminizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız