DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Balkanlarda Sınavsız Hukuk Fakülteleri

Üniversite okumayı önemli bir hedef olarak hayatlarının merkezine koymuş öğrenciler için yurtdışında öğrenim görme fikri önemli bir kriterdir. Özellikle Avrupa’nın saygın ve gelişmiş üniversitelerinde alınacak bir eğitim üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için geniş kapılar aralayacaktır. Günümüzde sayısız öğrenci yoğun bir üniversite sınavı stresiyle baş etmek zorunda kaldığından dolayı Avrupa, sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz üniversiteleri sayesinde yurtdışında üniversite okumak isteyenler için önemli bir cazibe merkezidir. Günümüzde en çok tercih edilen üniversite bölümlerinden birisi olan Hukuk bugün çok fazla öğrenci tarafından okunmak isteyen bölümler arasında yer almaktadır. Üniversite kaygısı olmadan rahat ve kaliteli bir eğitimi almak isteyen öğrenciler özellikle Makedonya’da bulunan üniversiteler sayesinde aradıkları fırsatı yakalarlar.

Balkanlar coğrafyasının en önemli ülkelerinden birisi olan Makedonya’nın dahil olduğu bu coğrafyada alınacak hukuk eğitiminin en önemli avantajlarından birisi kültürel yakınlık dolayısıyla hukuk müfredatının Türkiye’dekine eşdeğer olması ve denklik sahibi olarak görülmesidir yani Balkanlarda alacağınız sınavsız bir hukuk eğitiminin size tanıdığı imkanlar sayesinde Türkiye’de de mesleğinizi pratik etme fırsatı edinirsiniz.Balkan ülkeleri arasında Türk kültürüne en yakın olan kültürü barındıran Makedonya yurtdışında hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok kolay adapte olabileceği bir ülkedir. Bu sebepten dolayı sınavsız bir hukuk eğitimini bulunduğunuz ülkenin kültürüne yabancılık çekmeden alma şansına Makedonya’da kavuşabilirsiniz. Makedonya’da bulunan üniversiteler aynı zamanda Türkçe eğitim verdiklerinden dolayı bu ülkede alacağınız bir eğitim size Türkiye’de alacağınız bir eğitimi aratmayacaktır. 

AB üyesi olduğundan dolayı Makedonya üniversitelerindeki kaliteli ve başarılı eğitim programlarını son derece yüksek standartlara tabi tutan bir ülkedir. Makedonya’da kaliteli bir eğitim hayatı sürdürürken bir yandan da yaşam maliyetlerinin ekonomik uygunluğu sayesinde maddi açıdan da zorlanmadan, rahat bir şekilde ülkenin keyfini sürebilirsiniz.

Makedonya’da sınavsız Hukuk okuyabileceğiniz üniversitelere gelecek olursak bunlardan ilki Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olan Gostivar’da konumlanan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin eğitim dili Türkçe’dir. Size hiç yabancılık çektirmeyecek bir şehir ve üniversitede okuyor olmanızın rahatlığı bünyenizi saracakken bir yandan da kaliteli bir hukuk eğitimi alacaksınız. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplamda 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları mevcuttur ve akademik program Bologna Süreci’ne uygun olarak hazırlandığından dolayı yüksek kalitede bir eğitim sunulmaktadır.

Balkan Üniversitesi Makedonya’da sınavsız bir şekilde Hukuk okuyabileceğiniz bir diğer üniversitedir. Ücretleri son derece uygun olan Balkan Üniversitesi de Balkanlar coğrafyasının en popüler üniversiteleri arasında yer almaktadır. Eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversite uluslararası camiada kabul görmüş kaliteli bir hukuk eğitimini bünyesindeki öğrencilere sunmaktadır.

Balkanlar’da sınavsız hukuk okuyabileceğiniz üniversitelerden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, kaydınızı en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız